Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyit tanultatok az...

Ti mennyit tanultatok az éretségire?

Figyelt kérdés

Tök átlag tanuló vagyok,4,3-as jegyekkel,de már teljesen ki vagyok készülve a felkészülés végedt, minkenki csak a stresszet akasztja rám,a szülők,a tanárok,a barátnőm,mindenki mondja,h tanuljak keményen,rendszeressen ellenőrizgetnek,h tanulok e,stb.A többi diák ismerősöm,viszont tök nyugodtnak látszik,senki nem tanul rá,7 osztálytársam is rosszab tanuló nálam és még ők is azt mondják,h minek idegeskedni,meg tanulni,úgyis meglesz.

Te hogy éltétek meg ezt az időszakot?



2012. febr. 22. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

hát én is most élem ezt az időszakot:D

de egyet biztosra tudok: nem hallgatok más osztálytársakra, h ők mennyire készülnek v h mennyire nem. a saját dolgommal foglalkozom. nekem van egy célom, és én azt el akarom érni. és rosszabb tanuló felfogásával ezt a célt nem tudnám elérni.

2012. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Matek: Órán megcsináltuk az összes addigi érettségi feladatsort. Pluz érettségi előtti két nap nézegettem érettségi feladatokat vmi könyvből.


Magyar: Uolsó hónapokban néha a tanár megíratott egy-egy régebbi érettségi feladatsort, meg íratott pár esszét.


Töri: Elolvastam a 4 tankönyvből azokat a részeket, amik szerepelek a követelményrendszerben, plusz amikről úgy gondoltam, hogy esszégyanúsak lehetnek, kicsit alaposabban megpróbáltam megtanulni. Ill. megnéztem a régebbi feladatsorokat.


Nyelv: Utolsó hónapokban a tanár megíratott egy csomó régebbi érettségi feladatsort, ill. ahhoz hasonló feladatsorokat. De amúgy is volt már egy középfokúm belőle...


Fizika: Faktra jártam, így emelt szinten tanultam. Az emelt érettségiket megírtuk órákon, a közepeket meg megoldottam otthon.


Minden érettségim ötös lett, a német kivételével mind 90% felett...


Az érettségi nem a lexikális tudást méri. Ha eddig nem ragadt rád semmi és még józan paraszti eszed sincs, akkor hiába tanulsz rá.

Ha meg eddig nagyjából figyeltél órákon, nem vagy sík hülye, esetleg van némi logikád is, akkor 3-asnál rosszabbra nem lehet megírni.

2012. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi extra tanulás nem volt részemről.

1 max 2 alkalommal átolvastam kb az a anyagot és kész.

A szóbelire kicsit jobban készültem mondjuk, de az is pár átolvasás volt csak.


A lényeg, hogy nyugodt legyen az ember, az érettségi könnyű, csak sokan nagy bestresszelnek tőle és emiatt rontják el.

2012. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írásbelire semmit nem tanultam. Törit akartam átnézni, de addig húztam halasztottam, hogy nem néztem át semmit. De azt hozzá kell tennem, hogy általánosságban elég jó tanuló voltam, figyeltem órákon meg minden.

Elég jól is sikerültek, matek kevésbé, de az nem is érdekelt, nem kellett felvételimhez.

Egyébként osztálytársaim se nagyon tanultak, de ott voltak is, akiknek nem igazán jött be. Viszont ennyivel előre készülni sztem felesleges, egy-két héttel előtte ráérsz átnézni a dolgokat, rengeteg a forrás, figyelmesen el kell olvasni a feladatot, ennyi.

Szóbeli is hasonló, oda viszont azért már egy héttel előtte tanultam a tételeket, bár a források rengeteget segítenek (Annak, aki tudja használni!)

21L

2012. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!