Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem eligazod...

Valaki segítene nekem eligazodni az ETR-rel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából csak annyi lenne a gondom, hogy költségtérítéses hallgató vagyok, és Diákhitel engedményezés útján fizetem a tandíjamat, már nem is tudom, mióta. Eddig sose foglalkoztam ilyesmivel, de most sikerült a leadási határidő utolsó napján bevinnem a nyomtatványokat, és most eléggé ráparáztam a dolgokra. Az automatikus bejelentkeztetés március 2-áig (azaz most péntekig) tart, a követelményeknek megfelelek, jogosult vagyok az Aktív státuszra. Persze az anyagi tartozást leszámítva, de épp ennek kikerülésére van ugye az engedményezés. Mivel a korábbi félévekben mindig a leadási időszak legelején nyújtottam be a kérvényt, sose néztem, aktív vagyok-e, csak a leadási időszak legvégén - persze mindig aktív is voltam akkor már. Most viszont másfél hét alatt még mindig Bejelentkezésre vár státuszban vagyok, és eléggé ráparáztam arra, hogy talán nem fogadják el, vagy valami. ETR-üzenetem nincs ugyan (illetve nem ezzel kapcsolatban), viszont csak most volt annyi eszem, hogy a pénzügyeimet is alaposabban megnézzem. Itt, a befizetéseknél vettem észre, hogy a tandíjat még mindig tartozásként tartják számon, meg ott van, hogy Várakozó engedményezés, viszont zölddel azt is odaírták, hogy Fizetve. Az alábbi képen meg is mutatom.

[link]


Kérdésem ezzel kapcsolatosan az lenne, hogy ez a Fizetve felirat már elegendő ahhoz, hogy megnyugodjak, és majd a holnapi-holnaputáni-pénteki nap folyamán valamikor Aktív is leszek, vagy menjek inkább be a TO-ra és kérdezzek rá?


Köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést, amiért ilyet kiírok, de félek kicsit, hogy nem lesz minden rendben, zsebből nem tudjuk utólag már befizetni a pénzt, és ez lenne az utolsó félévem, nem akarok ilyenen elszállni. És úgy gondoltam, a leghamarabb itt kapok választ, még akkor is, ha az első reagálók csak a sületlenséget írják.


2012. febr. 29. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az is idő, míg elkönyvelik, de jobban járnál, ha holnap bemennél a TO-dra vagy felhívnád őket és náluk kérdezősködnél.
2012. febr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bemegyek mindenképp, csak amíg nem muszáj, pattogni se akarok, mert lehet, fölösleges. Aztán gondoltam, addig megkérdezem itt is.
2012. febr. 29. 03:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Annak, aki esetleg később hasonló helyzetbe kerülne: elfogadták az engedményezést, csak a TO még nem ért a névspr végére. Így egységesen kiírta mindenkinek, hogy "Fizetve", de az aktív státuszt lehet, csak a megadott határidő után adták meg láthatóan is. Ettől még a Diákhitel Központ felé aktívat jeleznek, tehát a folyósítás nem marad el - csak a kiírás. :)
2012. márc. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!