Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulással kapcsolatos. Már...

Tanulással kapcsolatos. Már szinte mindent kipróbáltam. Tanulási módszerek? Tanácsok? Előre is hálás vagyok.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon sok gondom van a tanulással kapcsolatban. Hetedikesen itt állok a továbbtanulás küszöbén, de minden jegyem 3-as. Ebből nem igazán lesz művészeti gimi. Bármit teszek valahogy nem ragad meg a fejemben a lecke. Már próbáltam felmondani magamnak, leírni, többször elolvasni. rappalni (kétségbeesésemben), elénekelni, táncolni rá, egyszer elolvasni és leszarni, bemagolni, gyakorolni, elképzelni. Egyik sem segített. A legnagyobb ellenségem a földrajz a matek és a nyelvtan. Előre köszi a segítséget.

2012. márc. 1. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megérteni próbáltad már?


Korosztályodban példás helyesírásod alapján nem vagy hülyegyerek, ekkora szöveget két vesszőhibával leírni kiemelkedő! :)


A földrajz és a matek megértős tárgyak (bár a gazdasági földrajzot magolni kell kicsit, viszont ott is segít a térkép, az alföldeken pl. nem sűrűn fognak vasat bányászni, viszont lesz mezőgazdaság, meg malomipar - ilyesmi összefüggésekre gondolok).


Matekból javaslok egy magántanárt (vagy iskolai korrepetálást, ha a tanárod vállal olyat). Ha ugyanis hiányoznak az alapok (nem a 2+2-re gondolok, hanem mondjuk a hatványozásra, a területszámításokra, nem mennek jól a törtek), akkor arra a maradék másfél évet nem tudod felépíteni. Viszont kb. 10-12 alkalom (heti 2, 5-6 héten át, közben sok házifeladat) csodákra képes.


A hármas egyébként nem rossz jegy (aki volt főiskolás/egyetemista az megerősít ebben), közepes tudást jelent. Most még elég, de később csak felejteni fogsz belőle.


A nyelvtannal kicsit más a helyzet, ott is van egymásra épülés, de ott lehet, hogy jobb eredményeket érsz el, ha részterületeket veszel át újból. Pl. szóelemzések (rag, jel, képző), mondatelemzések (alany-állítmány..., vagy predikatív szerkezet) - most más nem is jut eszembe, hogy miket tanultunk nyelvtanból, rég volt már... Talán stilisztika?


Egyszóval: törekedj a megértésre (a felsorolt módszerek inkább a megjegyzést segítették vagy sujkolásos, vagy asszociációs alapon). És ismételd át a homályos részeket.


A jó eredményhez kell az elhivatottság. Ha a művészeti pálya a cél, akkor egy művészeti gimnázium kiváló választás (bár lehet, hogy a műszaki vonal sem lenne rossz). Ehhez viszont tényleg tenned kell.

2012. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:) 12 éves vagyok és elhalmoznak azzal, hogy intelligensebb vagyok a korombelieknél.:D Magántanárt matekból egyszer már fogadtunk fel, de mindent megtudtam csinálni. Azt mondta felesleges pénzkidobás. Anyáék persze a rossz jegyek miatt tiltanak mindentől, én pedig pont ezért dacolok ellenük. Próbáltam megérteni egyébként, sót még nagymamám is feljött és együtt megtanultuk precízen pontosan, de azért csak nem várhatom el hogy mindig tanuljon velem, mert ha felnövök se lesz mellettem.Azért tényleg köszi a választ.:)
2012. márc. 1. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elso valaszolo olyan jol segitett, hogy ehhez nehez lenne barmit is hozzatenni. :) Ezert csak annyit irok, hogy en epp most olvastam egy ilyen konyvet es abban volt, hogy pl. szamokat ugy lehet konnyen tanulni, hogy hozza parositasz szavakat. Pl. Jon a nyar.=pí, ami ugye 3,14. Mivel a jon 3 betu, a nevelo 1 betu es a nyar 4. Ez talan hasznos lehet, kepletek magolasanal. Ha nem itt van problemad, akkor tenyleg megertesi gondok lehetnek.
2012. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Egyet értek az 1. válaszolóval,megérteni kell. Én is hetedikes vagyok,és az osztály főnökünkkel beszélgetni kezdünk erről.

A lényeg:


-Minél többször próbáld meg hangosan mondani,mert így az agyad hallásközpontjában is rögzül az anyag.(Erre speciel én kitaláltam egy módszert:hangfelvevőre mond fel,és hallgasd meg jó sokszor. Nagyon hatékony,nálam bevált ;))


-Könnyebb megtanulni dolgokat,ha érdekelnek is. próbáld összekötni valamiféle képen a művészettel.pl.:dalszövegeket könnyebb megtanulni.


-Megerősítem amit az 1. hozzászóló mondott.


ENNYI A LÉNYEG. EZEKKEL TUTI MENNI FOG!!!

2012. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez mind tök jó, de pont ezeket a tantárgyakat utálom és nem érdekelnek. A hangfelvevővel már én is próbáltam..:|
2012. márc. 2. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem érdekel és nem tudod érdekesnek találni...


Rengeteg ember élete van benne abban a néhány egyszerű összefüggésben, amit egy általános iskolai matekkönyvben leírnak. Évszázadok megfigyelései, teóriái egy földrajzkönyvben...


Ez legalább annyira lenyűgöző, mint a d-moll Toccata és fúga, vagy Picasso Guernicája.

2012. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Fektesd a nagyobb hangsúlyt arra a tantárgy(ak)ra,amik segítenek abban a pályában amit választasz.(Pl.:informatikusnak a matekra;színésznek az irodalomra,énekre...stb)DE: a többit se hanyagold el.
2012. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az utolsó előtti válaszoló felnyitotta a szemem, csak úgy mint az 1. köszi a válaszokat:)

mindenkinek megy a zöld kéz.:)

2012. márc. 4. 13:43
 9/9 anonim válasza:
dejóó
2012. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!