Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismer valaki egy jó módszert,...

Ismer valaki egy jó módszert, hogy hogy tanuljam meg ezt a sok növényt?

Figyelt kérdés
spec bioszos vagyok és most tanuljuk a harasztok,mohák stb., és növény felismerésből írunk, a tanár adott power ponitba hogy miket kérdez, de ezek olyan egyformák:S főleg a korpafüvek .

2012. márc. 3. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudsz nyomtatni, akkor szerintem nyomtasd ki a növények képeit, vágd ki őket és írd a hátuljukra a neveiket. Aztán addig "nézegesd" őket, amíg első ránézésre meg nem tudod mondani, hogy mi van a képen. Jobb tanácsot nem tudok adni.
2012. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi azért:D háát most nyomtatni nem tudok, és szerinted elsőnek magoljam be a neveket és utána nézegessem vagy egyszerre?
2012. márc. 3. 21:16
 3/3 bensdorp ***** válasza:
Én javaslom a Simon-Seregélyes: Növényismeret c. könyvet, abban lépésről lépésre le van írva a növények meghatározása, vagyis minden morfológiai sajátság, amiről felismerhetők. Ott biztosan megtalálod a különbséget, ami alapján elkülöníthetők. Hacsak nem ugyanazokat a képeket vetíti ki a tanárod, amiket kiadott, akkor tényleg elég a "felismerem-e" módszer, amivel addig pörgeted őket, míg nem megy mind.
2012. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!