Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Pótvizsgázok töriből. Milyen...

Pótvizsgázok töriből. Milyen jó történelem tanulási módszert ajánlotok, hogy hatékonyan, s gyorsan tanuljam?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Részenként, témakörönént tanulj! Ókor, középkor stb...sokszor olvasd át az anyagokat, térkép mellett tanulj és olvass utánna érdekes dolgoknak az anyaggal kapcsolatban h ne legyen egyhangú. Én ezt tudom tanácsolni nekem bevált:)
2011. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hááát én most érettségiztem, törire úgy tanultam, hogy minden tételt kiírtam egy füzetbe (amiből persze majdnem 3 lett a végére, annyi volt az írnivaló), ezzel már valami fogalmam volt a témákról, mert leírtam, és utána ezeket olvasgattam, megpróbáltam felfogni és a lényeget visszamondani magamnak :D

Szerintem jó módszer, mert jól sikerült, csak hát nem éppen gyors. :D

2011. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
EGyetértek az előző kettővel, plusz törekedj arra, hogy frissen, fitten tanulj. Ha fáradt van, eleged van, ne tedd, csak ártasz vele. Érdekeljen a téma, és próáld meg az összefüggéseket felfedezni.
2011. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól éretem nem pótérettségire készülsz, hanem augusztusi pótvizsgára.

1. Ne ijedj meg, hogy már késő nekikezdeni, szerintem pont időben vagy.

2. Keresd elő a tankönyved és az összes azévi füzeted.

3. Nézd át az aktuális könyv tartalomjegyzékét, elemezd kicsit magadban, hogy mi rémlik, mi az ami teljesen homály. Illetve, hogy melyik kortól melyik korig kell eljutni a tanulnivalóban illetve melyik ország történelmét érintik a tananyagban.

4. Lapozd át a füzeted és nézd meg, hogy mindent tanultatok-e, ami a könyvben is szerepel, vagy esetleg előző éves anyag végével kezdtétek a tanévet. Sikerült-e a az éves tananyagot befejezni.

5. Adott-e a tanár a felkészüléshez tételsort. Ha igen, keresd ki, hogy melyikhez hol találod meg a megfelelő részt a TK-ben, füzetben.

6. Minden lecke illetve minden fejezet végén szokott lenni egy kis összefoglalás. Kezdd ezzel a tanulást!Ezeket a részeket jól tanuld meg!!!

7. A megtanult dolgokat próbáld meg beilleszteni a megadott tételcímekhez. Tehát mindenképp láss összefüggést a cím és a mondanivalód között!

8. Olvasd át a füzeteidet. Valószínűleg órán is inkább vázlatot írtatok, mint összefüggő szöveget.

9. Próbáld a különböző forrásokat összevetni, ha valami nem egyezik, akkor inkább a TK-ednek higgy, mint a füzetednek, hiszen lehet, hogy valamit elírtál órán (pl. évszám). De ne vergődj vele sokat, hogy mi is a legfontosabb egy tmánál,lehet, hogy különböző dolgok vannak a TK-ben és a füzetedben, csak a tanár és a tankönyvszerző más dolgot tart fontosnak. Ekkor érdemes inkább a tanár verzióját választani, ha ő vizsgáztat, de szerintem bárminek örülnek, amit el tudsz mondani a témával kapcsolatban.


Ha mindezt megcsináltad, akkor már van a fejedben minden témához egy olyan vázlat, amivel egy 2-t biztos kaphatsz.

Most már jöhetnek a részletek, azaz az egyes leckék átolvasgatása. Sokszor vannak ellenőrző krdések is a könyvekben, próbálj meg olvasás után válaszolni ezekre. Innen tudhatod, hogy az egyes tmáknál a tanár is mire lehet kíváncsi.

Szerintem sokszor azért nehéz megtanulni a törit, mert sok benne az idegen szó, a név, az évszám és ezt nehéz átlátni.

Ha találkozol olyan kérdéssel, témával, amit nem bírsz felfogni a könyvből, akkor kérdezt meg ezen az oldalon, hátha akad olyan, aki világosabban, kézzelfoghatóbban el tudja mondani a dolgokat.


Én nem mondanám azt, hogy ha nincs kedved foglalkozni vele, akkor ne foglalkozz, mert mint tudjuk: Evés közben jön meg az étvágy.

Sokszor sokkal nehezebb nekikezdeni, mint folytatni.

Ha pedig valaki nem tud minimálisan teljesíteni egy tárgyból év közben, akkor annak valószínűleg nincs nagy kedve azt tanulni. És ez valószínűleg azért van így, mert nem is nagyon érdekli. Lehet, hogy nem is arra kne rámenned, hogy gyorsan fel tudj készülni, hanem úgy kérdezni, hogy hogyan tudsz hatékonyan felkszülni. Azaz minél kisebb időráfordítással minél eredméynesebben.


Jó tanulást kívánok! s majd mondd el, hogy haladsz illetve, hogy mennyire lett eredmnyes a tanulásod!

2011. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ahelyett, hogy elolvasod az üzenetem, már meg is tanultál volna egy tételt!


De remélem az önkritikám felvidít és a boldogsághormon segít a tanulás folytatásában.

2011. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én pl. vizuális típus vagyok ezért aláhúzom vagy kifúzom a tankönyvben vagy a jegyzeteimben a lényeget. Elolvasom 2-3X egy leckét és akkor azt utána megpróbálod magadnak felmondani. Ha nem megy addig próbálkozz még nem megy.

Az is szokott segíteni, ha beosztod hogy mennyit kell egy nap megtanulnod, hogy végezz, így kicsit tudod magad spanolni hogy ú márcsak 1-2 oldal van hátra :D és nyugi ha úgy érzed nem megy aznap másnapra leüllepszik és menni fog :):P

2011. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen, majd írok pár nap múlva, hogy hogy haladok! :))
2011. júl. 12. 11:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha magyarból jobb voltál. Akkor az is sokat segít (nekem elég is volt) hogy többször elolvastam a könyvet. Mert jól látszik, nálad a szokásos módszerek megbuktak.

Bár mi is lesz olvasd el háromszor a könyvet. Mint egy sima könyvet. Tuti átmész.

2011. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz? Izgulsz már nagyon?
2011. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2011. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!