Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakdolgozati témát...

Milyen szakdolgozati témát válasszak, leginkább pszichológiai témára gondolnék (ez már a második szakdogám)?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen szakra jársz? mi az ami érdekel? Ha voltál terepgyakorlaton, akor merre voltál, milyen területen??


Ha majd tudunk többet, akkor talán könnyebb lesz téma ötletet javasolni, de a pszichológia elég tág...

2012. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakos vagy?Melyik része érdekel a pszichológiának?Miért szeretnél pszichológiai témát?


pszichológus hallgató

2012. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Andragógia szakos hallgató vagyok (felnőttképzés), de ebben a témában most írom szakdogámat, de mivel még egy szakirányt megcsinálok, ezért kell írnom még egy szakdogát. Azért a pszichológia, mert nagyon érdekel, érdekel, ami belül zajlik az emberben, a tudattalan főleg. Így konkrétan, hogy milyen téma vonz a pszichológiában, nem tudom megmondani, mert sok érdekel, de annyira még nem vagyok belemélyülve, hogy minden egyes szegletét ismerjem, ezért kérek segítséget, hogy aki jobban ismeri, az adjon tanácsot. Érdekelnek pl. a sorozatgyilkosok is, hogy mondjuk mi játszódik le bennük, stb., de sok mindenre vevő vagyok :) Remélem tudtam segíteni valamennyit :) A válaszokat előre is köszönöm
2012. márc. 5. 08:43
 4/8 Joola ***** válasza:
esszé vagy kutatás lesz?
2012. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kutatást szeretnék
2012. márc. 21. 20:50
 6/8 Joola ***** válasza:
hát, kutatást sorozatgyilkosokkal nehéz:) ezen kívül még mi érdekel??
2012. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen hétköznapi témából próbálj meg kiindulni,egész egyszerű dolog is lehet az alapötleted,és utána azt kezded el bonyolítani.Érdemes lenne sine morbo (egészséges) felnőttekkel végezned a kutatásod,mert akkor nem kell etikai engedéllyel vesződni (nem úgy,mint a betegek és gyerekek esetében). Szerintem legyen egyszerű papír-ceruza teszt,mert egy megfigyeléses vagy interjú módszer sokkal bonyolultabb,és nincs is benne tapasztalatod (pl.szövegelemzés stb). Használhatsz egy már meglévő tesztet (érdemes többet is egyszerre),vagy készíthetsz te is,ez utóbbi macerásabb ha jó munkát akarsz végezni.
2012. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából elég sok minden érdekel, érdekesnek találom a pszichológiát, kivéve az iskolákról nem írnék, de ezen kívül bármi jöhet, akár elemző is mondjuk.
2012. márc. 22. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!