Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki találta ki, hogy mely...

Ki találta ki, hogy mely regények legyenek a kötelező olvasmányok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de rendesen megalapozta a gyerekek olvasni-nemszeretését.
2012. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tactical ***** válasza:
Talán az Oktatási Minisztérium. Bár véleményem szerint nagyon elcseszték!
2012. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki találta ki hogy mi legyen a tananyag egyes tárgyakból?
2012. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Szerintetek lehet olyan kötelező olvasmányt kijelölni, ami mindenkinek tetszik?
2012. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok. Kisebb gyerekeknél én egyáltalán nem adnék fel regényt, inkább rövidebb novellákat, kezdetnek. Mert nekik még nagyon nagy falat egy regény, az olvasás még nem megy annyira könnyen, mint 1-2 év múlva. És azok a novellák sem lehangolóak, nyomasztóak, vagy csakis fiúknak szólók lennének. Hanem amit élvezettel olvasnak, ami felkelti az érdeklődésüket, és megfelel az ő kis lelkiviláguknak, már ha alsósokról beszélünk. Bocsi, ez már nem igazán a kérdésedhez tartozott.
2012. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

"Szerintetek lehet olyan kötelező olvasmányt kijelölni, ami mindenkinek tetszik?"


Valószínűleg nem. De olyat se kellene, ami szinte senkinek sem tetszik.

2012. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem hozzászólóval.Én személy szerint alapból nem vagyok ilyen olvasós beállítottságú,de több magyartanártól hallottam már hogy változtatni kellene ezen.
2012. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Az általános iskolai kötelezők nagy részét én sem szerettem, de gimiben elég sok olyan olyan volt, ami nekem kifejezetten tetszett pl. Rómeó és Júlia, Anyegin, Tóték, Az ember tragédiája, Tartuffe, Édes Anna, Az apostol.
2012. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, középsulis olvasmányok már inkább valók a 15-18 éveseknek. De pl általánosban a Kincskereső kisködmön meg a Pál utcai fiúk kifejezetten nyomasztottak. Az Egri csillagok meg még nem érdekelt akkor.
2012. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hányadikban?
2014. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!