Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett megéri szülésznőnek készülni, és kikészülni lelkileg?

Figyelt kérdés

Másodéves szülésznő hallgató vagyok, egyetem egészségügyi karán. A napokban szembesültem néhány olyan dologgal, amik borzasztóan lehúznak:

1.) A tantervünk szerint már csak születésre és nőgyógyászatra specializálódott tantárgyaim vannak, és ahogy minden tanárunk reklámozza, mi csupán annyival fogunk többet érni a régi OKJ-s képzésben részt vett szülésznőktől, hogy tudjuk, mi miért van. Ezenkívül nem leszünk más, csak ápolók a szülészeti osztályon (tudom, hogy mi egy szülésznő kompetenciája, de tulajdonképpen igazuk van).

2.) Ebből következőleg totálisan elszomorodok, mivel azért tanuljak végig 4 évet, hogy csupán egy gyorstalpallóban elvégzett 1 éves OKJ-s tanfolyamos szülésznőnél kicsivel érjek majd többet??

3.)Folyamatosan azt hallgatjuk a vezető szülésznőktől a gyakorlatokon, hogy minek akarunk mi szülésznők lenni, mert NINCS munka számunkra.

4.) Külfüldben ne is merjen senki gondolkozni, mert 5 éves szakmai tapasztalat kell hozzá...

5.) Ebből kifolyólag, ha nem kapok munkát belföldön, és nem dolgozok a diplomám megszerzésétől számítva 5 éven belül 3 évet (és utána 5 évenként még 3-at), a diplomámat elévültnek tekintik, és ha netalántán egyszer még is kapnék munkát, akkor már nem fogok, mert a végigtanult 4 év ellenére sem leszek szülésznő, sem semmiféle egészségügyi dolgozó...

6.) Júniusban hoznak be egy olyan törvényt, hogy egészségügyi dolgozó, ha valakinek kárt okoz, azt vagyonával kénytelen megfizetni... Így hogy lehet higgadtan a munkát higgadtan elvégezni, tudván a szülészeti osztályon van a kórházi perek fele? Gondolván arra, hogy még egy icicpici döntéssel is tönkreteszem a családomat anyagilag?

7.) A fizetésem alig lesz több, mint a minimál bér... De ez másodlagos, hiszen ezt előre is tudtam, passzióból választottam ezt a hivatást.


Borzasztóan el vagyok keseredve, olyannyira, hogy hiába tanulok, nem marad meg bennem semmi. Az egészségemet is kezdi befolyásolni, 2 hete állandóan hányok, nem marad meg bennem semmi, le vagyok gyengülve. A stressztől tegnap eleredt az orrom is.


Meg éri ezt csinálni így??? Csalódtam mindenben :,(


Az átlagaim egyébként eddig mindig jók voltak, a legjobbak között vagyok. De mintha elveszítettem volna a lelkesedésemet.


Tulajdonképpen véleményekre vagyok kíváncsi, szerintetek mi a megoldás?


2012. márc. 8. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd csak változik már jó irányban is itt valami... Mi az a szakma, amivel ma biztos munkád van, stressz nélkül? SEMMI. Talán villanyszerelő, fűtés-víz-gázszerelő, de ugye ide nem lányokat várnak. Esetleg nem tudsz más szakirányt is vállalni? Pl. +védőnői, úgy 2x-es esély. Mindenhol ez van, ilyen ez a világ. Bármely egyetem szinte bármely szakján el lehet ezt mondani a hallgatóknak! (kivétel talán a villamos-,informatikus- és gépészmérnök)
2012. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék védőnő lenni, a szülésznői képzésben van védőnői képzés is, számomra az rohadtul unalmas, az alapdolgokat meg megjegyzi az ember. 12 éves korom óta ez volt az álmom :(
2012. márc. 8. 09:40
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Most már ne add fel az álmod! Tudod hogy mennyi minden fog változni amire elvégzed a sulit? Nagyon sok minden. Szülésznőkre mindig szükség lesz. Szép hivatást választottál :) A tanárok pedig minket is lehúztak mindig (én közgazdász lettem) de ők csak megkeseredett emberek. Mi vagyunk az új generáció, és nekünk valami jót létrehoznunk :) Minden foglalkozás kockázattal jár, az enyém is, a tiéd is, sőt egy kőművesé is.

Szóval fel a fejjel :)

2012. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne add fel az álmaidat !!! Ne hagy,hogy ez a r#hadt rendszer,ez a semmirevaló politika kicsináljon !

Sajnos olyanok irányítják az országot még mindíg és hoznak "felelős" döntéseket,amihez fikarcnyi közük sincs,bele sem látnak a dolgokba és nem hallgatják meg a "köznépet"....

Szóval vizsgázz le,szerezz gyakorlatot és ha még 7 év múlva is sz@r a helyzet (márpedig az lesz),akkor menj el abből a tetűfészek országnak nevezett valamiből és vidd véghez amit akartál,amit szerettél és szeretni is fogsz! Én úgy látom,a hivatástudat és a tenniakarás még ott van benned,ne hagyd ,hogy kialudjon a fénye !

Minden jót !

2012. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Azért marha kedvesek, akik így "lelkesítenek" titeket. Azt azért nem hiszem, hogy a diplomáddal ugyanannyit fogsz érni, mint egy OKJ-s tanfolyamot végzett, mivel te sokkal képzettebb vagy, hamarabb találsz jó munkát, eleve több lesz a fizetésed és mondjuk te leszel a vezetője/főnöke a többi szülésznőnek. Ha mindig ez volt az álmod, akkor gondolj arra, milyen jó is lesz, amikor végzel és a kismamák, babák között töltheted a napodat, amire mindig is vágytál. Ne hagyd, hogy letörjék a lelkesedésedet, csupa ilyen lelkes, szakmájukért rajongó emberek kellenének az egészségügyben. A perektől meg ne félj! Ha gondosan, lelkesen végzed majd a munkád, amiben a leírtak alapján biztos vagyok, hogyan kerülhetnél ilyen szituba? A média jócskán felfújja az ilyen ügyeket. Fel a fejjel! Sok leendő kismamának lesz rád szüksége.
2012. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az alapok megvannak, akkor menj át mondjuk másik eü szakra, pl gyógytornász. Azzal talán ez eü-n kívül is el tudsz helyezkedni. Akadálya nem nagyon lenne, mert 2 évig mindenki kb ugyanazt tanulja.


Sajnos a magyar eü úgy sz*r ahogy van :(

2012. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

az OKJ nem diploma fizetésben is különbség van, valamit nem diplomás személyzet lassan már nem dolgozhat (külfüldön pl. egyáltalán nem,ott az OKJ-t nem fogadják el sehol)

diplomát nem tekintenek soha elévültnek, nem tudom ki monta ezt a hülyeséget.Ha pl elmennél gyesre és 3 év múlva mennél vissza dolgozni akkor se évülne el a diplomád.

ahogy külföldön is, az egészségügyi személyzetnek is kötelező lesz biztosítás kötése (ahogy külföldön van), nem te fizetsz- ha valami történik - hanem a biztosító

2012. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Itthon egyszerűen nem becsülik meg az egészségügyet,menj külföldre.Néném is ezt tette,egyszerű műtősnő,mégis 3X annyit keres,mint M.o-n.
2012. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Ilyesmire van most szükségem :)


Sajnos az egészségügyi dolgozóknál (orvostól ápolóig) múlt évtől bevezették az un. "kredit rendszert", ami gyakorlatilag olyan, mint az egyetemnél a kredit szerzés, csak itt a ledolgozott évekkel és továbbképzésre járásokkal tudod megszerezni az alap kreditszámot (azt hiszem, 180 kredit). Ehhez minimum 3 évet kell 5 évenként dolgozni, plusz járni előadásokra, vagy 5 évet dolgozol az 5-ből. Ez a külföldi munkavállalásra nem vonatkozik, ott a diploma érvényes marad, ha 10 évet kihagysz is, de ha ez nem teljesül, a diploma "elévült" lesz, és az országban így nem vállalhatsz már munkát. Ennek az a célja - elvileg - hogy az országban tartsa az eü. dolgozókat (vagy ellehetetleníti otthonról... :( )

Nekem is célom volt kimenni, amíg "megszedem" magam (Svédországban 700-1 millió a fizetés / hó), lesz egy saját kertes házam, autóm, egy kis félretett pénzem, hitel nélkül, hogy aztán már csak rezsire meg kajára kelljen költeni az itthoni sz*r fizetésből.... :(


Szóval az eü. helyzet nagyon rossz :(

2012. márc. 8. 10:34
 10/18 anonim válasza:
97%

Kétszer szültem szülésznőnél.

40 e ft-ért vállalta/szülés.

És ő mondta, hogy havonta 5-6 kismamája van.

Szóval én azért nem aggódnék a helyedben a pénzért.


A szülésnél egyébként orvos nem volt, a szülésznő varrt is össze.

2012. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!