Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemények a BCE-KIK ről?...

Vélemények a BCE-KIK ről? Mennyire érdemes odamenni annak aki humán beálítottságú, nem nagyon érdekli a bölcsészet, és valamilyen irodai munkát szeretne a jövőben?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 09:08
 1/5 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen van jövője,mert majd frissíteni fogják a dolgozókat a minisztériumokban, meg hivatalokban. A korosztály kiöregszik, újítani kell. Ismerősöm jár oda, neki nagyon tetszik,én (bár van már egy szakom egy másik egyetemen), idén beadtam ide.

Humán beállítottságról: Nem magyart és törit tanítanak, de van olyan tárgy,amiben van töri. De később már jogi része is lesz. Közig jog,alkotmányjog,amit én nagyon szeretek személy szerint, van májt=magyar alkotmány és közig történet, ilyesmik.

Nem tudom,hogy segítettem-e, én ennyit tudok hirtelen most mondani.

2009. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És röviden tudnál mesélni az általad említett tárgyakról? Mégis milyen témákból épül fel?
2009. jún. 12. 13:17
 3/5 anonim válasza:

Alkotmányjog= minden,ami az alkotmánnyal kapcsolatos, őő választási rendszer működése, maga a választójog,helyi önkormányzatokról szóló törvények. nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvények, konzuli védelemről szóló törvény, ilyemik.Ezeket kívülről kell kenni-vágni.

Májt: első szemeszter: Magyar alkotmánytörténet (ez töris rész) Második szemeszter pedig jogtörténet volt nekem( büntetőjog, polgári perek, peres eljárás, magánjog).

Tanulni kell még közgázt, egy szép vaskos könyvből...

Van számítás technika.

Statisztika, Filó. Rendészeti igazgatás. Állam és jogelméleti,ami olyasmi mint a Jogi alapok.

Van tesi, 4 félév.

Regteget lehetne róla írni, igazából szerintem az a legjobb,hogyha a honlapot bújod egy kicsit. Én is ezt tettem,amikor döntöttem,hogy ezt is szeretném csinálni.

www.uni-corvinus.hu

2009. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor közgáz kivételével ez majdnem tiszta jog huuh:D
2009. jún. 12. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:

bocsi h.bele kérdezek a kérdésedbe:)a szintén ide jelentkező válaszolótól kérdeznék:)remélem nem nagy baj..


én most fősulis vagyok bölcsész-jellegű szakon(andragógia)tetszik is,de szeretném majd picit piacképesebbé tenni...


tetszenek a BCE-KIK-es szakok..de te mire jelentkeztél?mert a Master-nél csak igazgatási-jellegű diplomát számítanak csak be teljes kredit-értékkel...neked milyen diplomád van?


a szakirányú továbbképzésre végülis bárki mehet,csak az nem ingyenes..szóval te mi után választottad ezt??

2009. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!