Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták mit tesztek...

Egyetemisták mit tesztek fáradtság, koncentráció hiány ellen és a teljesítőképesség javítása érdekében?

Figyelt kérdés

Nagyon sok vizsgám van mostanában, és még lesz is. Milyen segítséget tudtok ajánlani? Ginseng, biloba, energiaital, fekete tea? Esetleg más?

Köszönöm a segítséget.


2009. jún. 11. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
hát, én elég rosszul alszok vizsgaidőszak alatt, szóval nekem nem jön be az aludj sokat dolog. inkább azt szoktam, hogy mikor nagyon belefáradok akkor alszok fél órát napközben, az kitisztítja az agyam. én sosem tanulok éjjel, legnagyobb marhaság. az éjszaka alvásra van, ha akkoris tanulnék az felborítaná az egész bioritmusom. hülyén hangzik, de tanulás mellett is kell a rendszer. vizsga előtti pár napban már sok energiaitalt iszok. amikor meg már nagyon elegem van nem kínzom magam, hanem fél órát mást csinálok, tv, vagy akármi. és utána könnyebb leülni tanulni. aztán bejön a helyszínváltoztatás. ha mindig csak az asztalnál ülnék megkattannék. kényelmesen kanapén, ágyon, erkélyen, volt hogy a parkban. az új környezet is sokat lendíthet a kedven. hát én így vészelem át.
2009. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nagyon fontos, hogy kipihent legyél. Tudom, nem könnyű az alvásra vizsgaidőszakban időt fordítani, de muszáj, ugyanis csak akkor lesz elegendő energiád a felkészüléshez.


Ha éjszakázni szeretnél, nagyon jó bármilyen féle tea, és az energiaital is, de azzal bánj csínján, 2 kis doboznál többet semmiképp se igyál meg! (én ittam hárommal, és úgy dobogott a szívem, hogy azt hittem meghalok)


Az is megteszi, ha kiülsz a konyhába, egy jó kényelmetlen székre:D De beválik!


Közben arcmosás hidegvízzel, zuhi hidegebb vízzel, kis torna, ezek felfrissítenek. Vicces, de néha hajnali 3-kor tornázok egyet, hogy kibírjam alvás nélkül:D


Ja és ne ágyazz meg, mert az ágy csak csalogat:)

2009. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan most kihagyok egy félévet, de mostanában kezdtem szedni gingkos tablettát, kicsit mintha javult volna a helyzet.

Régebben a ginzeng-teát próbáltam, hát nem sok hatása volt. Szerintem a gingko és fekete tea együtt szerintem egészen oké lehet. A köv. vizsgaidőszakban én ezt fogom kipróbálni így együtt.

21/L

2009. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

1.ALVÁS2.ALVÁS 3.ALV...


NAH viccet félretéve(mert v.időszakban az alvás kifejezés poén..)

1.séta(nem baj ha kicsit megszakítod a magolást..attól nem lesz rosszabb a teljesítményed..30perc is jó..

+egyéb sportok

2.kávé(ha minden kötél szakad)

3.zenehallgatás--eltereli egy picit a figyelmet..

4.illetve tanulj az utcán,(park)udvaron(ha kertes házban laksz)

friss levegőn,napfényen jobban megy a dolog!!tapasztalat!hajrá!!

2009. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

futás, kávé, tea. Sokszor keveset enni, nem egyszerre sokat.

Tudatosítani, hogy majd utána lesz idő aludni.

2009. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg h nem szabad éjszakákat áttanulni, inkább aludni és tanulni kipihenten. egy kis mozgás ha befáradsz és ennyi a titok szerintem:)
2009. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem megy az hogy idegösszeroppanást kapok egy egy vizsga előtt aztán a vizsga után délután alszom egyet

és mehet újra a tanulás

2009. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már ugyan túl vagyok rajta, de én pl.éjszaka tudtam tanulni a legjobban. Nappal minden bajom volt, nekiálltam nagytakarítani, csak azért, hogy "indokom" legyen, miért nem tanulok.

Energiaitalokat ittam, azok segítettek ébren maradni.

Ez természetesen NEM egészséges módszer, de nekem ez vált be.

2009. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kávé nélkül is fent tudok maradni egy éjszakát, de kizárólag egyet. Az energiaital szerintem nem a legjobb megoldás. Lényeg, hogy ne nasizz, mert ront a koncentráción, hogy folyton rágsz. Nem beszélve arról, hogy azt meg kell emészteni, így a beleidbe megy a vér az agyad helyett. :) Ha energiára van szükséged, egyél diákcsemegét vagy lenmagot, az jó agyserkentő és rengeteg az energia benne. Igyál sok vizet, ne cukros löttyöket.


Nekem használ az is, hogy célokat tűzök ki magam elé: na még ezt a fejezetet átrágom, aztán megyek hajat mosni, ilyesmi. :)


Arra nincs általános szabály, hogy mikor jó tanulni, mondhatja bárki, hogy éjszaka nem lehet, de én meg nappal nem tudok. Egyszerűen így vagyok beállítva. Éjjel csend van és akkor már szorít az idő, így jobb hatásfokkal tudok dolgozni. Hogy mikor tanulsz, mikor és mennyit alszol, az a te beállítottságodtól függ.

2009. jún. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én nem vagyok egyetemista, de a sok koffein helyett inkább a ginseget javasolnám neked, halolaj is segíthet, omega3 is. Többen írták, h a memolife is segít...plusz MagneB6 is így tehet. Én perpill azt szedek és eddig segített.
2014. márc. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!