Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Záródolgozati témaválasztás...

Záródolgozati témaválasztás (német szak). Ötletek?

Figyelt kérdés

Fordítói MA-ra készülök, ezért a záródolgozatomat is ilyen, vagy ehhez hasonló témában szeretném írni, viszont konkrétabb ötletem sajnos nincs. Van itt valaki, aki ilyen témában írt? Milyen témát választhatnék?

Nyilván valamilyen nyelvészeti téma lenne célszerű, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy 30 oldalt írjak mondjuk a passzív használatáról... Az irodalmi témák meg nem nagyon passzolnak a fordításhoz, pedig azokból talán egyszerűbb kipréselni a megfelelő terjedelmet. Tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!


2012. márc. 17. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem erre a szakra járok, de mit szólnák, ha esetleg a germán nyelveket hasonlítanád össze? Vagy a német nyelvjárásokat? Pl a bajor nyelv az eléggé különbözik a hochdeutschtól, amit mindenhol tanítanak.
2012. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, köszönöm! :)
2012. márc. 24. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Vlmely irodalmi mű


két kül fordításának összehasonlítása

2019. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Luther


bibliafordítása(i)

2019. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!