Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek is ilyen undorító a...

Nektek is ilyen undorító a diplomátok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Barátnőm nemrég kapta meg a diplomáját és nem akartam elhinni, hogy egy ilyen, az ember életében meglehetősen fontos "bizonyítvány" hogy nézhet ki ennyire ocsmányul. Még külsőre oké, de hogy kinyitom és bele van baszva két A4-es nyomtatott lap (angol-magyar) egy műanyag tartóba ami ferdén van beragasztva. Ráadásul a lapokat meg is gyűrték. Én azt hittem, hogy ezek a lapok legalább be vannak ragasztva, de nem... Ez mindenhol így néz ki vagy csak az EKF-en ilyen szégyenletes?


Komolyan mondom az általános iskolás bizonyítványom különbül nézett ki. A nyelvvizsga meg pláne. Nagyon igénytelen, nem erre számítottam.


2012. márc. 17. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szép diplomám van, nem olyan, amit leírtál. Egyébként ELTE.
2012. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem SOTE és gyönyörű, egy vörös kemény fedelű borítóban van, és színes nyomtatott lapokkal van igényesen beleragasztva, gyönyörű kézírással kitöltve:]
2012. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nővéremnek egy ilyen kék színű szövettel bevont kis gurigaszerűség, rajta pecséttel, szalaggal. A tetejét le lehet szedni és abba van bele tekercselve a kartonból készült szép diploma. PTE. De, amit leírtál az tényleg nem hangzik jól :(
2012. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is ELTE-s van , és nagyon szép. Bordó műbőr szerű kötés és színes nyomtatott lapok ,ilyen régies szép kézírással kitöltve,de az A/4-nél kisebb.

A nyelvvizsga bizim is szép, kék színes lapokkal, az azt hiszem nyomtatva van.

2012. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém gyönyörű: SOTÉs, vörösebarna műbőr, benne sárgás jó minőség lap rajta fekete tintával, kalligrafikusan írt betűkkel. Természetesen nem gyűrött v. ferde .. furán is nézne ki 0o Mivel már EU-konform, így lapozható: a hátoldala ugyanilyen, csak angolul. Igényesen, szépen ragasztott. Kb. hasonló a külleme, mint az államilag elismert nyelvvizsgának, csak a megvalósítás szebb.


Harmadik: az a díszdiploma, amit leírtál :) Olyanom is van: kék bársonykötés aranyozással, belül színes lapok vörös viaszpecséttel, kalligrafikus betűkkel, DE ez nem maga a diploma, amivel igazolod a végzettséged, csak egy díszoklevél, amit kirakhatsz a polcra és nézegetheted. Ha jobban megnézed, hivatalos pecsét nincs is benne és gyanítom, hogy az övé is magyarul és latinul van :) Az igazi diploma mellé szokták adni, ez egy hagyományőrző emlék :)

2012. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Örülök, hogy az eddig íróknak igényes oklevelük van. Volt EKF hallgatók tapasztalataira különösen kíváncsi lennék.
2012. márc. 17. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A Szegedi Tudomanyegyetemen kaptam ilyen diplomat a haroméves alapképzés utan, amilyet leirtal. Most az ELTén vagyok utolsoéves mesteren, kivancsi vagyok, ott milyet osztogatnak majd.

2012. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!