Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a német...

Mennyire számít a német érettségi?

Figyelt kérdés
Gyógyszerésznek készülök, idén nyelvvizsgáztam németből, sikerült, bár épp csak 62%. Szövegértésből a suliban még mindig képes voltam rossz jegyet írni, és vizsga után nem bírtam tovább. Mivel féltem az osztályozó vizsgáktól, ami 11.es szövegértés, meg magától az érettségitől is, ezért idén nem jelentkeztem még rá. Viszont most lehet rosszul döntöttem. Nem tudom, hogy most ha bárhová továbbtanulok, ott pontomba beleszámít a német év végi jegy és érettségi is, vagy az nem túl lényeges? És jövőre már tényleg nem lehet németből érettségizni? Most 10.es vagyok. Csak szeretném a tőlem telhető legjobb pontokat összeszedni. De hát így csak még jobban elfelejtem érettségire? Köszönöm előre is!

2012. márc. 19. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

GYTK-n egy középfokú C típusú ny.vizsga kell


Plusz egy középfokú szaknyelvi ami lehet ugyanabból

a nyelvből, DE ezt ki lehet váltani egy ún. belső nyelvvizsgával amit a kar szervez -

2018. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi a második nyelved?
2018. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

GYTK-n a matek,

biosz számít

2018. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!