Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség OKJ-s pénzügy-s...

Mi a különbség OKJ-s pénzügy-számviteli képzés és főiskolás pénzügy-számviteli szak között? Melyikkel hogy, miként tudnék elhelyezkedni? Melyikkel milyen lehetőségeim lennének később?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a közgazdaság világa, leginkább a pénzügy számvitel és a könyvelés, de talán a pénzügy számvitel jobban. :)


Okj képzést itt is tudnék csinálni, ahol lakok, a főiskolai képzést viszont csak más városban tudnám megcsinálni. Így az okj-s tanfolyam mindenképpen jobb lenne anyagi szempontból (nem kéne kolit vagy albit fizetni, nem kell bérletet venni, nem kell külön 'konyhát' fenntartani stb.). Viszont egy főiskolai kézpés talán magasabb színvonalú, viszont rengeteg plussz költséggel jár.



Mivel a jövőm a tét, nem mindegy, hogy döntök, ezért kérlek írjátok le a véleményeteket! :)



2012. márc. 19. 20:00
 1/4 Szana33 ***** válasza:
100%

Hát igen az biztos,, hogy több költséggel jár a főiskola, főleg úgy, hogy ez a szak idén már csak költségtérítéses formában indul..,de az Okj-s bizonyítványnál egy diploma sokkal többet ér, munkalehetőség,és fizetés szempontjából is.Viszont jóval többet kell érte küzdeni, egy okj-s képzés másfél-két éves, a diploma megszerzése 6+1 félévbe telik, ha minden úgy alakul, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

Jelenleg én az Okj-s pénzügy és számviteli szakügyintéző szakot csinálom, de szeretnék fősulira járni, ezért jelentkeztem is pénzügy és számvitelre a BGF-re.

Egy pénzügy és számvitelt végzettséggel megpályázható állások:

[link]


Ja és a számvitel magába foglalja a könyvelést, nincs külön OKJ-s könyvelői szak, kivéve a mérlegképes, a számviteli szabályoknak megfelelően könyvelünk, de javítsatok ki ha tévedek... :)


Persze ha fősulin gondolkodsz, akkor nem árt ha matekra egy kicsit ráhajtasz, sokak szerint szórótárgy!

De ha tényleg érdekel ez az irány, akkor ne tartson vissza semmi! :)

2012. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél! :)

Igazából én már most is közgázos osztályba tanulok, most vagyok 11.-es. Először nem teljesen tudtam, hogy mi is ez, de nagyon vonzott a dolog és tudtam, hogy én ezt nagyon tudnám szeretni. Nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, nagyon szeretem és érzem, hogy nekem ezt kell tanulnom.

Most tanulunk könyvelni (persze ez még nagyon az alap dolog) és eredménykimutatást csinálni. Nagyon élvezem!


Hál'istennek van még időm gondolkodni, de azért jó, ha időben elkezdek rágódni a dolgokon. :D

2012. márc. 20. 18:28
 3/4 Szana33 ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. S így, hogy eleve közgázos suliba jársz és persze élvezed és érted is amit tanulsz, akkor én inkább a fősulit ajánlanám, hidd el tényleg jobban jársz vele, mint az Okj-vel...a belefektetett pénz is gyorsan megtérül, ha jó vagy a szakmában! Sok sikert a továbbiakban! :)
2012. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot :)
2012. márc. 21. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!