Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alkalmazott...

Mi a különbség az alkalmazott közgazdaságtan és a pénzügy és számvitel szakok között?

Figyelt kérdés
Az alk. közgazdról is lehet menni pénzügy mesterképzésre, mi a különbség aközött és a pénzügy és számvitel között? Lehet, hogy hülye kérdés :) De a corvinusra nem tudok bejutni, mert nincs annyi pontom, de a bme alk. közgazdaságra simán és kétszer is, de nem tudom mi a különbség?
2012. jan. 11. 15:16
 1/1 anonim válasza:
100%

Én Corvinuson végeztem ak-n és most két mesterszakon tanulok, az egyik számvitel a másik pénzügy, szóval asszem tudok válaszolni:)

Ak-t akkor válaszd, ha érdekel a mikro/makroökonómia és szívesen elemzel, modellezel, vagy elemeznél gazdasági helyzeteket. Egyébként nálunk ennek a szaknak az elvégzése után sokan közgazdasági elemző mesterre mennek.

A pénzügy és számvitel kifejezetten inkább ezekkel a területekkel foglalkozik (mármint pü és számv.) kevesebb a mikro, / makro, piacelemzés, ak-n viszont több statisztika és matek van. Viszont ami sokat segíthetne neked, ha az operatív tanterveit megnézed a szakoknak, mert ott le vannak írva, hogy milyen tárgyakat oktatnak. Én azt mondom mind a két terület értékes, és versenyképes. Mindkettő jó választás lenne.

Szerintem az alapján dönts, hogy milyen tantárgyak érdekelnek jobban, de ezt az op tantervből majd el tudod olvasni, nézd meg az egyetemek honlapjain rajta vannak.

2012. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!