Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárként otthoni oktatáshoz...

Tanárként otthoni oktatáshoz hogyan kell igényelni a regisztrációs számot?

Figyelt kérdés

Otthonomban tanárként magánórákat adok, de hogyan kell legálissá tenni? Ki kell váltani egy regisztrációs számot?

Viszont olvastam, hogy van egy törvény a ház körüli dolgozókra,pl. takarítókra és tanárokra. Ez a törvény mit is takar?

És jelenleg nincsen más bevételem.



2012. márc. 27. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A legegyszerűbb, ha bemész a munkaügyi kp-ba és ott érdeklődsz! Ott biztos, hogy valós infókat fognak mondani.


Azt megkérdezhetem, hogy miért szeretnéd "legálissá" tenni? Csak azért kérdem, mert akkor nyilván abból adóznod is kell (nem is keveset), így vagy többet kérsz egy óráért (ami a diákoknak nem fog tetszeni) vagy te fogsz kevesebbet kapni (ami meg neked nem fog kedvezni). Amúgy én is magánórákat adok :)

2012. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A munkaügyi központba járok, de ott semmilyen munkához nem közvetítettek ki, de majd ott érdeklődök. Legálissá azért kéne tenni, mert rosszakarók mindig akadnak.
2012. márc. 27. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Uhh :( igen, nővérem a NAV-nál dolgozik és mondta, hogy találkozott már olyan bejelentővel, hogy öregasszony felnyomta szomszédasszonyát, aki egyedülálló anyuka 2 gyerekkel és korrepetálást vállalt. Az ilyet úgy meg tudnám tépni...

Akkor esetleg az önkormányzatnál próbáld meg, bár ha a munkaügyi központban nem segítettek, akkor nem tudom még hol lehetne. Ezt mégis csak nekik kéne intézni.

2012. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adóhivatalba menj.
2012. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!