Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek tanuljak? Miért kell...

Minek tanuljak? Miért kell ennyi hüly@séget tanulnom?!

Figyelt kérdés
Tagozatos vagyok, színművészetire akarok továbbmenni, bármi is lesz addig próbálom míg nem sikerül is színész lesz. Tudom, van pár dolog ami az alapműveltséghez hozzátartozik , de minek tudjam h I. Nagy Lajos mit mondott az apjának?! Vagy hogy az etánt hogy állítják elő mesterséges úton, vagy hogy izobár állapotváltozásnál mi a képlet? MIÉRT KELL MEGTANULNOM EZT A SOK FELESLEGES DOLGOT? Mért nem tanítják meg, hogy intézzem az adóügyeimet majd? Vagy ha valaki összeesik előttem mit tegyek? Vagy mért nem világosítják fel azokat a lányokat akik azt gondolják hogy egy kígyóuborkától terhesek lehetnek? Mért nem tanulunk rendes, normális mai dolgokról? A történelem rengeteg, és száraz és semmi értelme. Tagozaton meg főképp nincs. Mindig ilyen lesz? Az én gyerekem is megtanulja ugyanezt, meg még 10-szer ennyit??
2012. márc. 28. 16:45
 1/5 anonim válasza:

Azért, hogy nekem legyen munkám.


egy történelemtanár

2012. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon bonyolult így leírni,de tő mondatokban azért,hogy fejlődjön az agykapacitásod,a gondolkodásod.
2012. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én ezt mind értem, nem azt mondom hogy ne tanuljunk történelmet, csupán azt, hogy kevesebb legyen. Annyi apró részletességet tanulunk töriből aminek semmi értelme nincsen. Ha töri tagozatra mennék vagy emelt érettségit szeretnék, oké legyen. Az agykapacitásom akkor is fejlődhet ha megtanulom tagozaton részletesen amin vagyok, ami érdekel, plusszba a többit alap szinten. Máshol is vannak okos emberek, amerikában is, még se tanulnak ennyit mint mi.
2012. márc. 28. 17:44
 4/5 anonim válasza:
Az amit pl leírtál,az magyar történelem. Azt mondjuk illik mindenkinek tudni. Nem mondom hogy nekem a kedvencem,de meg kell tanulni. Én se "fogom" sok hasznát venni,mert zenész szeretnék lenni...az se árt,ha a kémiához meg hasonlókhoz konyítasz kicsit,az is jól jön,ha mondjuk a jövőben a gyereked a sütögetésnél szórakozik a benzineskannával...ez van szerintem
2012. márc. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilván a benzineskanna túlzó hasonlat volt. Semmi bajom az illik tudnival, csak úgy gondolom, hogy sok a tananyag felesleges és kéne belőle húzni, mert az én gyerekem még többet fog tanulni, és tudni fogom hogy a gyerekemnek ne adjak benzint, de nem fogok otthon magnéziumot reagáltatni smemivel..
2012. márc. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!