Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell jól beosztani az...

Hogy kell jól beosztani az időt a tanulásra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél máshogy, mindenkinek magának kell kitapasztalnia. Én úgy csináltam, hogy este amikor hazaértem nekiálltam tanulni és tanultam olyan 5-6 órát. Vizsgaidőszakban amikor pl volt 3 vizsgám egy héten akkor megnéztem hogy van 1,5 napom megtanulni 400 oldalt, beosztottam, hogy akkor amit tisztán tanulásra tudok szánni idő az 8 óra mondjuk akkor 50 oldalt kell megtanulnom egy óra alatt. Ehhez tartottam magam akármi is volt, ha maradt még időm a végén visszatértem a kevésbé jól menő részre.

Így vizsgáztam fősulin és egyetemen is hozzávetőlegesen majdnem mindenből 4-5 re ja és munka mellett.

Javaslom fejleszd ki a saját módszered, ami nálad hatásos...

2009. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%
1 óra alatt 50 oldalt megtanulsz, azaz kb. 1 perc alatt egy oldalt, ne kamuzz, annyi idő alatt el sem tudod olvasni.
2009. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem simán megy a 2. év végére. Nem azt mondtam, hogy magoltam, hanem azt, hogy tanultam. máshogy nem megy legalábbis amit nekünk kellett megtanulni anyagmennyiséget azt nem
2009. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon is igy van!!!! A párom faipari mérnökin végzett, és eszméletlen volt látni, ahogyan matek szigorlatra 2 éves anyagból ami 2000 oldal, felkészült 2-3 hét alatt.... És meg is tanulta!!!!

Ez tényleg igy van... Csak ez a tanulás a rövid távú memóriába rögzül, sztem máshogy nem is lehetne!!!!Puszz!!!

2009. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

09:57-es voltam!!!

És ha már itt tartunk, hogyan kell jól magolni???? Mert én jogásznak készülök, augusztustól, ha minden jól megy!!!

Köszi

2009. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ez engem is érdekelne, hogy hogy tud megmaradni az az 1 perc alatt elolvasott oldal! (meg az is, hogy ha nem magyarul tanulok, akkor hogy tudnék hatékonyabban tanulni)

Kifejtenétek? Köszi.

2010. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy bemagold, hanem az hogy MEGÉRTSD!
2011. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!