Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz érettségizők! Ti...

Földrajz érettségizők! Ti hogy álltok a földrajz tanulással? (mind szóbeli, mind írásbeli)

Figyelt kérdés

Az a baj, h én még alig tanultam rá, de a szóbeli egy részét már kidolgoztam ill. van egy érettségire felkészítő könyvem és azt nagyából megcsináltam.

Arra gondoltam, h online tanulópartnerrel együtt tanuljak, több szem, többet lát mottóval :) Lenne hozzá kedvetek? (mert egyedül nem megy :))



2012. ápr. 1. 07:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Persze, persze....azt mondom, hogy tanulás nélkül minimum annyira szerintem a leghülyébb is megtudja csinálni, ha meg rátanul az ember még jobbra is...nem kell már egyből hepciáskodni...
2012. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ez nem hepciáskodás, ne értsd félre, csak én elég stresszes vagyok.
2012. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Sziasztok, nagyon elkéstem ezzel az együtt tanulással?:D
2012. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

jó sok ember összegyűlt!:)

Még mindig nem késő együtt tanulni.Én szívesen tanulnék bárkivel.

2012. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)


Én is most fogok föciből érettségizni, igaz nekem javító lesz a felvételi miatt. Én megcsináltam az eddigi érettségiket és kitöltöttem egy fél feladatgyűjteményt. Még hátra van kettő :) Ki vannak dolgozva a tételek, és nagyjából meg is tanultam őket. Nagyon jót szeretnék írni, kell a pont :)


Ti hova jelentkeztetek? Az ELTE-re, földrajz szakra jelentkezett valaki? :)

És ha még nem késtem el nagyon, szívesen tanulok bárkivel :)

2012. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Írásbelit meg lehet csinálni tanulás nélkül, annyira könnyű szerintem. Atlasszal meg főleg.:))


http://www.youtube.com/watch?v=mM3N4kyY4fg

2012. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ezt a feladatot meg tudja valaki megoldani?


A Csendes-óceán felől érkező 25°C-os, 17g/m3 vízgőzt tartalmú levegő átkel az Andok 6310 m magas Chimborazo csúcsán, majd egy 2850 m magas fennsíkra ereszkedik le.


a.) Hány méter magasan éri el a levegő a harmatpontot?

b.) Mennyi lesz itt a levegő hőmérséklete?

c.) Milyen magasságtól hullik a hó?

d.) Mennyi lesz a levegő hőmérséklete a hegycsúcson?

e.) Mennyi lesz a levegő hőmérséklete a fennsíkra érve?


Táblázat mellé:


°C | -10 | -5 | 0 | 5 | 10 | 15 | 20 | 25 | 30 |

g/m3 | 2 | 3 | 5 | 7 | 9 | 13 | 17 | 23 | 30 |


Most fogok érettségizni föciből, és ezt a feladatot nem tudom megoldani. Ha valaki kifejtené nekem a feladat megoldását, azt nagyon megköszönném!

2012. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Igaz én már 2 éve hogy leérettségiztem, de annyit mondok a térképet is bújjátok.. :D Topográfia pl.! :D
2012. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
senki?!
2012. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!