Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan matematika...

Tudnátok olyan matematika valamint fizika könyvet ajánlani, ami lefedi az egész középiskolás anyagot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Tőletek.


Sajnos matekból nagy hiányosságaim vannak, ami részben betudható annak is, hogy sokáig matektanárról sem gondoskodott az iskolám.


Szomorú lennék, hogy csak ezért záródnának be a kapuk előttem, mikor a motivációm, szorgalmam meg lenne.


Még két évem van hátra és az a célom, hogy BME-re jelentkezzem. Letöltöttem néhány előadást és amellett, hogy nagyon érdekesnek találtam őket, bizony megállapítottam, hogy itt már egy magas szintű tudást elvárnak.


Lehet, hogy „sokat akar a szarka, de nem bírja a farka”, de bízom benne, hogy kemény munkával sikerülhetne elérni a kitűzött céljaimat.

Úgy gondoltam, hogy most az egész nyaramat rászánnám a matekra. Az a probléma, hogy nincs egy jó forrásom, amiből kiindulhatnék.


Nincs véletlenül egy olyan könyv, ami az alapoktól indít, és azokra építve egyre jobban bevezet a matek rejtelmeibe? S mitöbb önálló tanulásra íródott?


Az bizonyos, hogy emelt matek érettségire elegendő tudást kellene felhalmoznom…


Egyébiránt ugyanez a helyzet fizikából. Hálás lennék, ha arra is tudnátok valamit ajánlani.


Magántanárra sajnos nincs pénzünk… Mindazonáltal nem okozna gondot az önálló tanulás…


Előre is köszönöm szíves segítségeteket!


2012. ápr. 1. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
www.matekmindenkinek.hu Ez a legjobb! Szerintem.
2012. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
emeltre azért nehéz egyedül felkészülni...középre még oké lenne.
2012. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szalay: Fizika

teljesen jó, jól magyaráz

2012. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az Obádovics Gyula: Matematika

Az előzővel két rokon könyv.

2012. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólást!


Sajnos a matekmindenkinek.hu nekem megfizethetetlen, de azért jól hangzott volna...


Hát lehet, hogy nehéz emeltre felkészülni, sőt lehetetlen. De én már sok lehetetlen dolgot csináltam. :)Egyébként, köszönöm a figyelmeztetést. Mindenképpen egy középpel fogok kezdeni, abból valami jó százalékot elérek a pontok miatt. Az emeltet meg csak úgy gyakorlásként megpróbálom, annak az eredménye nem lesz releváns a felvételinél. (A +100 pont már így is megvan másból.)


Köszönöm a könyvajánlatot, ennél a megoldásnál maradok. Dr. Szalay Béla féle szürke fizika könyv mellett mindennap elmentem és nem is tudtam, hogy ilyen nagy érték.


Dr. Obádovics J. Gyula matekkönyve sajnos nincs meg, de majd igyekszem beszerezni. Egyébként én nem tudom hogyan, de mielőtt még a kedves utolsó hozzászóló megírta volna a szerző nevét, valahonnan csak úgy beugrott.


Azóta rá is találtam egy vele készült rádióbeszélgetésre.


[link]


Itt meghallgathatjátok, nagyon érdekes, izgalmas. Kár, hogy a ma meghatározó médiumok nem ilyen értékes műsorokat sugároznak!


Örülök, hogy rátaláltam a hanganyagra, megerősített abban, hogy az Ő könyvéből sikerülni fog. :) Köszönöm a tanácsot még egyszer.


Egyébként nem is mertem remélni, hogy van ilyen könyv, és mikor a rádióban felolvasták az előszavát, megdöbbenéssel konstatáltam, hogy nekem íródott. :) Alapoktól az egyetemi anyagik.


Jó szórakozásom lesz nyáron.

2012. ápr. 4. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
te mi szeretnél lenni? és mivel van meg a 100pluszod? bocsi off.
2012. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még. [link]
2015. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!