Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mennyi időbe telt új...

Nektek mennyi időbe telt új nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki más,de arra lennék kíváncsi,hogyha intenzíven tanul valaki egy teljesen új nyelvet egyedül,esetleg heti pár alkalommal magántanárral, mennyi időre számítson mire eljut egy olyan szintre,hogy tudjon beszélni,használni?


(Nyáron Rómába mennék ki dolgozni,egy kis olasz nyelvtudást szeretnék összeszedni addigra, teljesen 0-ról...)


2012. ápr. 1. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, nem mondanám sajnos, hogy nagyon intenzíven tudok foglalkozni a dologgal...

Én spanyolul tanulok egyedül itthon, most már majdnem másfél éve, és mostanra írva mindent, hallva majdnem mindent megértek. Levelezni tudok (persze általános témákról, nyilván nem atomfizikáról), beszélni viszont sajnos nem tudtam gyakorolni (nincs kivel), úgyhogy azt nem tudom, mennyire menne. A kiejtéssel nincs gond, csak először biztos furcsa lenne.

De én nem sietek sehova, munka (és tanulás) mellett kedvtelésből csinálom.

Lehet ennél gyorsabban is persze, ha az ember rendesen ráfekszik a dologra. Azt gondolom amúgy, hogy "meg"tanulni teljesen sosem lehet egy idegen nyelvet, a tudás mindig fejleszthető, de ettől függetlenül, ha tényleg kitartóan tanulsz, szerintem fél év alatt eljuthatsz oda, hogy tudj alapdolgokról társalogni, és a munkádat tudd végezni. Aztán, ahogy kimész, ott már úgyis gyorsabban megy majd a fejlődés.

2012. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet kapni minden nyelven, gondolom olaszul is olyan kis füzeteket,ami az alapszókészletet, kifejezéseket tartalmazza.

Társalgási kéziszótár, talán ilyen néven vannak.

Bármelyik könyvesboltban kapható.

Nekem német nyelven van, és a kiejtést is tartalmazza.

Érdemes lenne ezt megnézned, mert az élet bármely területén /utazás, posta, vásárlás, köszönési formák, segélykérés, orvos stb./ előforduló alapkifejezések megtalálhatóak benne.

Próbálj meg itt a neten is keresgélni.

Van egy oldal, ahol szintén megtalálod az alapkifejezéseket:

[link]


A nyilakra kell kattintani, elég sok anyag fent van.

2012. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!