Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan sikerült és mennyi...

Hogyan sikerült és mennyi időbe telt megtanulnod egy idegen nyelvet, úgy, hogy tudsz kommunikálni és megérted, amit mondanak, tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a nyelvérzékem, hallgatom az angolt, de sokszor összemosódnak a szavak, elfelejtem, amit előtte mondtak, borzalmas, már a sírás kerülget sokszor, a barátomra csak ráragadt a nyelv, ő nem tanulta, eleve megtanult magyarul és románul Romániában, én Magyarországon nagyon gyér angol órákat kaptam, úgy érzem, hogy én erre képtelen vagyok, nem tudom mit kellene csinálnom. Hallgatok angol anyagokat, minden nap megnézek egy angol nyelvü filmet felirattal.
2011. júl. 28. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sincs jó nyelvérzékem.. Én is elég lassan tanulok nyelvet. Igazából rájöttem, hogy a legnagyobb gond az, hogy erőltetem. Fontos, hogy tisztába legyél milyen szinten akarsz lenni.. Én a középszintű angolommal elég jól elvagyok. Jó nem beszélek hibátlanul, de megértenek és én is megértek másokat.

Finnül is beszélek, ott a célom az anyanyelvi volt.. Aztán rájöttem, hogy nem fog összejönni vagy ha igen akkor az sok energiát igényel ami elveszi minden mástól az időmmet. Finnországban élek, itt tanulok ha arra elég akkor miért szenvedjek vele.

Szerintem ez a fontos, hogy gyakorolj sokat ha nem megy gyakorold tovább.. Nem érdemes kapkodni meg lehetetlen célokat kergetni feleslegesen. Van aki gyorsan képes nagyon jól megtanulni egy nyelvet, de nem mindenki ilyen.

2011. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A filmnézés csak úgy működik szerintem, ha kiegészítésként csinálod. Próbáld több "szempontból" tanulni. Tankönyvből nyelvtani szabályokat, munkafüzetben vagy online feladatokban gyakorolgasd, olvass angol szövegeket (vannak külön nyelvtanulók számára leegyszerűsített nyelvezetű regények), fordítgass egyszerűbb dolgokat stb.
2011. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Heti 5x4 órában kezdtem angolul tanulni, 1 hónapon át tartó intenzív tanfolyamon. 1 hónap múlva simán beszéltem angolul (na nem volt tökéletes a nyelvtan és nagyon alap szókincsem volt, de BÁTRAN beszélgettem BÁRMIRŐL anyanyelvi beszélőkkel, persze kézzel és lábbal rásegítve...)

Azt hiszem a kulcs az az, hogy MERTEM, BÁTOR voltam, és ELHITTEM, hogy TUDOK beszélni!!! Pedig utólag tudom, hogy nem tudtam... :-)))

Azóta felsőfokúztam, megcsináltam a nyelvtanárit, és aktívan tanítok.

Én úgy látom a rövid leírásodból, hogy az alapvető probléma ott van, hogy szeretnél angolul ugyanúgy megérteni mindent, mint amikor magyarul nézel egy filmet! Ez SOHA nem fog menni, ezért FÖLÖSLEGES RÁGÖRCSÖLNI!!!

Angolul nem úgy beszélnek az emberek, mint magyarul. Hétköznapi nyelven fogalmazva a két legnagyobb különbség, amivel nem nagyon tudunk mit kezdeni:

-megszoktuk, hogy minden szótagnak megvan a maga hossza; angolul az "I saw a cat" és "I saw a beautiful cat" gyakran pont ugyanannyi idő. Eközben szótagok feltorlódnak, elmosódnak, eltűnnek...

-magyarul minden szónak, mondatnak tudod, hol van az eleje, mert ugye általában az első szótag a hangsúlyos; angolul általában a végén (v máshol, de az új info ált. mondat végén jön...). A szóhatárok teljesen eltűnnek a beszélt nyelvben!

Na most ha egy filmet úgy akarsz megnézni, hogy meg akarod érteni a szavak egymásutánját - egyszerűen nem marad időd arra, hogy a non-verbális vagyis képi és más hangbeli segítséget az agyad fel tudja dolgozni, és kibogozd, hogy miről is szól a film, és ki kicsoda a filmben... Pedig érdemes kipróbálni, egy jó filmet megnézni olyan nyelven, amiből egy mukkot se értesz, mégis a zenei aláfestés, a karakterek hanghordozása, a képi világ egy csomó mindent elárul, esetleg nagyjából még a történetet is ki tudod venni!!! Lazíts, és próbálj meg így nézni egy filmet, szórakozásként!!!

Ha a hallás utáni szövegértést akarod gyakorolni, arra - szerintem - sokkal jobb módszer is van:

[link]

a bal szélső oszlopban 001-1100-ig válogathatsz a rövid, anyanyelvi beszélők által elmondott kis szövegekből (nem megírt szövegek, hanem témáról beszélnek vagy kérdésekre válaszolnak, spontán szöveg!!!) Első hallásra a TRANSCRIPT-et ne nézd, tüntesd el ha magától feljön, a jobb oldalon pedig menj rá a QUIZ-re. Végigolvasod a kérdéseket, utána meghallgatod, akárhányszor, közben kitöltöd a quizt, és ha nagyon érdekel minden egyes szó, megnézheted a transcriptjét... Érdemes minden nap 3-5-t megcsinálni, meglátod, 1 hónap alatt mennyit fejlődsz! Lehet, hogy az elején még 10x is meghallgatsz egy szöveget, amire 2 kérdésre tudsz válaszolni, a végén meg elsőre megcsinálod... Nyilván ragad is egy csomó angol, de ami a legfontosabb, talán megtanít arra koncentrálni, ami a feladat: nem kell szóról szóra megértened mindent, tudni kell az irreleváns infót figyelmen kívül hagyni, csak arra koncentrálj, hogy a kérdésekre megtaláld a választ...


Az is segíthet az angol prozódia elsajátításában, ha rövid kis szövegeket megpróbálsz úgy megtanulni, mintha dalok lennének. Én azt szoktam ajánlani, amiből régen magam tanultam (Streamline English Departures - mp3-ban letölthető netről...), igaz, ezek megírt szövegek, szépen artikulálva, tehát nem sok köze van az 'élő' nyelvhez, de első lépésnek kiváló, amennyiben tényleg gyér angol oktatásban volt részed! Szóval ha a megtanult párbeszédet együtt "dalolod" az mp3 lejátszóddal és megtanulod produkálni a folyamatos beszédet, akkor felismerni is könnyebben fogod.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de remélem, hasznát veszed :D A legfontosabb, ne görcsölj!!!

2011. júl. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sokat segítettél, köszönöm. Húha, úgy el vagyok keseredve, már nem most kezdtem el angolul tanulni, de nehezen értem a hallott szöveget, összemosódnak, ahogy te mondtad, mintha elharapnák a szavak végét és sokszor mire a mondat végére érek elfelejtem a mondat elejét, úgy érzem nem haladok, ha felirat van,akkor megértem, de anélkül nehezen, kipróbálom, amit mondtál, de nem értem másokra hogy ragad olyan könnyen a nyelv, én meg néha már feladom.
2011. júl. 30. 07:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerult az angolt megtanulnod kedves kerdezo ?
2018. jan. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!