Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akinek nincs diplomája,...

Akinek nincs diplomája, azokat miért nézik le egyből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves vagyok, és nincs diplomám. Nem jártam se fősulira, se egyetemre. Érettségi után elvégeztem egy 2 éves felsőfokú OKJ-t, logisztikai menedzser szakon.

Azt tapasztalom általában, akár munkakeresés közben, akár az ismerőseim között, akár itt a kérdéseket olvasgatva, h sokan lenézik azokat az embereket, akik nem jártak egyetemre/főiskolára, illetve nincs diplomájuk.

Nyilván én is mentem volna, ha lett volna rá lehetőségem. Sajnos akkor nem volt rá anyagilag lehetőségem. Szeretnék levelezőn majd elvégezni vmilyen szakot a későbbiekben.

A konkrét kérdés az lenne, h miért kell lenézni egy olyan embert, akinek nincs diplomája? Attól még ugyanolyan ember mint bárki más. Sokan arra verik magukat h nekik ilyen-olyan diplomájuk van, ezért ők az "Istenek".

Egy példa: Ismerősöm informatika szakot végzett nemrég. Úgy kapott diplomát, h szinte totál hülye az informatikához. Se a szoftver, se hardver rész nem megy neki. 1 hete elromlott a gépe, és nekem siránkozott h nem tudja megcsinálni, mert nem ért hozzá. 1 óra alatt megcsináltam neki, pedig még végzettségem sincs, és nem is tanultam ilyen szinten soha. Poénból mondtam neki h érdekes h én csináltam meg, mikor ő a diplomás ebből. Erre fellengzősen annyit tudott csak hozzáfűzni, h ő is meg tudta volna csinálni, csak nekem akart bizonyítási lehetőséget adni. Pff..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 3. 09:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, h nem általánosítok most minden diplomásra, nehogy félreértés legyen ebből. Sok diplomás barátom van, akik jófejek, és tényleg barátnak lehet őket nevezni. Csak van 1-2 %-nyi ember, aki azt hiszi magáról h többet ér mint egy diploma nélküli ember.
2012. ápr. 3. 09:54
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
azért mert irigyek hogy éveket szarakodtak a diploma megszerzésével és semmit nem tudnak kezdeni vele.
2012. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
78%

37 vagyok.


2 kicsi gyerekem van. Informatikában dolgozom egy nagy multinál, elismert vagyok, beszélek 2 idegen nyelven. Nincs diplomám. DE sosem késő, én főiskolára járok 3-éves, és egyetlen tárgyammal sem vagyok elmaradva. Szeretném hogy meglegyen az a papír. Szerintem semmivel sem vagyok/leszek több ha le diplomázom. Rendelkezem nemzetközi Cisco minősítésekkel, külföldön, például magasan tesznek rá, hogy van-e diplomám, ha mondjuk Cisco mérnök vagyok, vagy MS mérnök. Szvsz. ez a lenézés dolog egy Magyar sajátosság.

2012. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Na ez az, amit nem hiszek, h infos diplomat ugy kapott, h nem ert a gephez.

Amug meg azert, mert sokan tudjak magukrol, h luuzerek es a diplomaval akarnak kompenzalni aztan ahogy megszerzik ugy erzik mist mar ok a valakik es szova is teszik.

Raadasul pont azokra jellemzo, akik bufeszakon vegeztek, itt az oldalln meg ugy tapasztalom, h a nokre jellemzo.

Total baromsagot ir, ezt meg is mondom neki, azran mivel jon?h neki x,y diplomaja van szal en csak maradjak csendben.

Az, h esetleg nekem is lehet arrol mar elfelejtkezik.

2012. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert sokan szélsőségekben gondolkodnak, azt hiszik, hogy a diploma=műveltség és akinek nincs, az rögtön egy műveletlen bunkó. Pedig van átmenet a kettő között, diploma nélkül is lehet valaki értelmes ember.
2012. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Diploma nem egyenlő a műveltséggel, orvosok között is van egy csomó tapló, pedig azok tényleg tanultak.

Nekem is van mérnök ismerősöm, aki nem tud számolni. Ami a melóhoz kell azt a gép megcsinálja, a sulit valahogy túlélte.

Egyébként van diplomám csak nem mérnök/orvos/jogász, engem emiatt néznek le, még a szakmunkások is kiröhögtek, hogy ilyen minek, azt sem tudják mit lehet vele csinálni. Hiába tanultam matekot/bioszt, amíg 1,5 évig nem volt munkám, csak egy felesleges diplomás semmirekellő voltam egy csomó ember szemében.

2012. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
én nem tapasztalom a környezetemben, hogy lenéznék azokat akiknek nincs diplomája. Nem lehet, hogy érzékeny neked a téma ezért rögtön észreveszed a kritizálókat?
2012. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
70%

Nem dühöngj Kérdező!

Én most végzek a főiskolán, és naponta szídom, szemen köpöm magam, hogy, hogy lehettem ekkora hülye, hogy főiskolára mentem. Egyébként engem is kiröhögnek a szakom miatt, sőt szerintem jogosan. Még saját tanáraink, és mondták, mit akarunk ezzel a szakkal. A szakmai gyakorlatomom a főnökőm, is kérdezte, hogy mit akarok ezzel?

Szóval ma már egy diploma csak is elhibázott döntés az ember életében, mivel túl nagy a konkurencia, és nincs munka se az országban. Külföldön meg csak is cseléd lehetsz. Szóval én jelenleg csak egy ördögi kört látok, amiből a ki út vagy a hideg burkoló, vagy a szobafestő, asztalos szakma lehet.

24/F

2012. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem dühöngök, annyira azért nem idegesített fel a téma:) Csak nem értem azokat az embereket, h mi alapján néznek le másokat. Elhiszem h többet tanultak nálam meg ilyenek, de attól még nem kell sztem senkit lenézni.

A másik téma amit furcsállni szoktam, amikor egy diplomás ember azért nem jön össze egy neki tetsző nővel/férfivel, mert annak nincs felsőfokú végzettsége. Ebben a témakörben is mennyi kérdés volt ezen az oldalon. Nem tudom az ilyen emberek h tudnak így gondolkodni.


"Nem lehet, hogy érzékeny neked a téma ezért rögtön észreveszed a kritizálókat?"


Annyira azért nem érzékeny, mert szerencsére jó munkám van így OKJ végzettséggel is, szal ilyen téren semmi gondom, csak magával az ilyen emberek viselkedésével.

2012. ápr. 3. 13:18
 10/13 anonim válasza:
86%

"szerencsére jó munkám van így OKJ végzettséggel"


Ennek kell örülni!! Sokaknak még munkájuk sincsen se diplomával, se semmivel.

2012. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!