Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi iskolában tényleg...

Külföldi iskolában tényleg egyből mehetnek a diákok amint szól a csengő? Vagy csak nálunk divat ráhúzni perceket az órára?

Figyelt kérdés

Külföldön tényleg amint meghallják a csengőt azonnal lelépnek a diákok?Nálunk miért nem divat ez?


Ugyebár bevezették a jelzőt évekkel ezelőtt.Ami azt jelentené hogy a tanár fejezze be lassan a mondókáját mivel 5 perc múlva vége az órának.De ő még 5-6 percet ráhúz kicsengetés után is.Ez felháborító hogy nem mehetnek el a diákok akkor amikor szól a csengő.Az azt jelenti hogy vége az órának , nem még 5 percig dumálni.Több embernek ezen múlik hogy eléri-e a buszát.



2012. febr. 21. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak nálunk divat, én - ha a tanár ok nélkül hosszabbított - simán felálltam és elköszöntem. Aztán ha beírt igazolatlannak, abból marha nagy balhét csaptam. Úgyis ő húzza a rövidebbet, mert ezt már nem teheti meg. Mintha én késnék, és kikérném magamnak hogy had' késsek már, ha úgy tartja kedvem.
2012. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet nekünk is azt kellene.Amint kicsengetnek felállni és elmenni.Könyörgöm azért van a jelző hogy fejezze be a szövegét , mondja meg a tanulni valót , házit.Pont azért lett bevezetve a jelző hogy ne kicsengetéskor jusson eszébe lediktálni a vázlatot.
2012. febr. 21. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk legkésőbb a csengetéskor vége volt... De gyakran már előtte 1-2perccel lehetett menni.
2012. febr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó , akkor a te iskolád a jobban közé tartozik.
2012. febr. 22. 12:59
 5/8 anonim válasza:
A tanárok általában később is jönnek be az órára (de ha a diák késik, abból balhé van). Nálunk mindig az van, hogy az ofő üzeni, hogy utolsó óra után maradjunk ott, 10perc múlva bejön, hogy elmehettek. Na ennek mi értelme?
2012. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk, sokszor már jelzőkor elengednek,és sosem tartják tovább,(persze nincsenek barmok akik mindig megszakítják a tanárt)
2012. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy külföldön a csengőnél azonnal lelépnek a diákok? Várj, filmben láttad! Véletlenül nem sziruptól csöpögő, amerikai alkotás volt? Még tippelek is: irodalom óra volt és Shakespeare-t tanultak, mint minden filmben... =P


Ha lekésed a buszt, szólj a tanárnak, hogy mennél, mert ekkor és ekkor megy a buszod, utána már csak ekkor. Ha normális, akkor elenged, vagy észreveszi magát és megy az egész osztály.

2012. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem amerikai filmben láttam kedves utolsó ,hanem egy ausztrál barátom mondta és egy másik angol ismerősöm is megerősítette ezt.
2012. febr. 26. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!