Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az gáz, ha a szakdolgozatomhoz...

Az gáz, ha a szakdolgozatomhoz a wikipédiát is használom forrásként?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 14:48
 1/9 anonim válasza:
Csak nem doktornak tanulsz? :D:D::DDD
2012. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kommunikáció és médiatudomány. Semmi életveszélyes. :D

Mellesleg, nem tervezem, h köztársasági elnök leszek. ;D

2012. ápr. 5. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk töri szakon, még egy szemináriumi dolgozatot se olvasnak el, ha feltüntetjük a Wikipédiát mint forrást. A személyes véleményem pedig az ,hogy ha elkerülhető ne használj Wikipédiát. Rengeteg hibát tartalmaz és közel se nevezhető igazi tudományos munkának.
2012. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából csak egy definíciót láttam ott nagyon jól összeszedve és leírva, nem akartam szétbontani.

Viszont manapság tudjuk, mivel jár a plagizálás...

M1, legalább szétszedem és hosszabbítom a terjedelmet. :D

Köszi a választ!

2012. ápr. 5. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:
A wikin is fel vannak tüntetve a források, hogy honnan szedték az infókat, esetleg azokon az oldalakon keresgélj, és azt add meg forrásként. :)
2012. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos.Nem túl megbízható és hiteles forrás.Inkább nézd meg,hogy az adott cikk írója mit tüntetett fel forrásként,és ott keresgélj.
2012. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont az a gáz, hogy eleve nem valami terjedelmes a dolog ott sem, és még források sincsenek.
2012. ápr. 5. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Én olvastam már olyan disszertációt, ahol a szerzője hivatkozta a wikit. Nem csak úgy odatette forrásként, hanem elmondta hogy a magyar szakirodalomban nincs rá forrás, amit a külföldiben talált azzal nem ért egyet, ezért álljon itt a wikipédia, ami ugyan nem tudományos, de népszerű és ez esetben korrekt is. Én is lehet hogy hasonló módszerhez nyúlok, ezt a tanulmányt meg biztosan forrásként használom.

Ha érdekel elküldöm, a módszert érdemes megnézni. Minden ezen múlik.

2012. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, arra kíváncsi lennék! :)
2012. ápr. 10. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!