Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül és milyen a...

Mennyibe kerül és milyen a kollégium?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokat kérdezek akik valóban kollégiumban laknak, és tapasztalták. Mondjuk egy normálisabb kollégium mennyibe kerül évente? Több ismerősömet is megkérdeztem de mindenkinek más a véleménye, van aki szerint rossz ott lakni, van aki szerint semleges, van aki szerint jó. Ti, hogy éltétek meg? (Ha publikus kérlek írd le azt is, őszíntén, hogy a te kollégiumod olcsó szóval nem lehet tőle sokat várni vagy már a jobb kategóriába tartozik) Milyenek a szabályok ott? Én hallottam olyasmit, hogy kötelező ott délután közösen tanulni, hogy nincs meleg víz, vagy borzasztó unalmas, ilyenek. Ha mennék akkor mindenképpen egy jobb fajta kollégiumba szeretnék. Véleményeket, ötleteket, tapasztalatokat, tanácsokat szívesen fogadok, és előre köszönöm!

2012. ápr. 7. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:
És még egy dolog, az egyik barátnőm kollégiumos, és volt, hogy egyszerűen kirakták őket egy-két éjszakára, aztán ment ki merre látott..Mert kiadták pénzért valami turistáknak az épületet. Ilyenbe biztos nem mennék!
2012. ápr. 7. 13:44
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam a megye egyik legjobb fiú gimnáziumában tanul, ahol a kollégium kötelező és egyfajta nevelést tölt be. A kollégiumi rend szabályait betartják, kötelező stúdiumok vannak,ahonnan nem lehet hiányozni, kimenőt is kapnak a városba; viszont időben vissza kell menniük. Ha éppen nincs kimenő, de az iskolán túl egyéb elfoglaltság is közbe jön, a prefektusuktól írásbeli engedély esetén mehetnek ki a portán. Anélkül ki sem engedik őket.

Én mint szülő nagyon meg vagyok elégedve az iskolával, a fiam egy kicsit kötöttnek érzi, de az évek hozzá szoktatják elfogadásához. A kollégiumi díj /étkezést foglalja magában/ kb 24-28 ezer forint.

2012. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik rosszul, bár tényleg elég kötött. Köszönöm a választ!
2012. ápr. 7. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom középiskolás kollégiumra gondolsz. Általában itt nem nagyon lehet válogatni, hogy milyen kollégiumba mész. Többnyire a középikoláknak van saját kolesza, avagy megvan, hogy mely koliban helyezik el a diákjaikat, így nem lehet válogatni. Árról nem tudok beszélni. A "minőség", hát... a legtöbb koli nem új, mostanában kezdik talán felújítani őket, rájuk is fér!


A legtöbb koliban úgy működik, hogy reggeli, utána suli, ebéd, majd egy kevés szabadidő. Utána átlagtól függően meg van, hogy délután hány óra kötelező tanulás van. Ha nagyon jó az átlagod, akkor tanulhatsz a saját ütemedben, nincs kötelező délutáni tanulás. Sokszor akkor is ott kell lenni, ha az embernek nincs is tanulni valója. Ezután vacsora és megvan, hogy meddig van kimenő, ha van egyáltalán.

2012. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mentek a zöld kezek :) köszönöm.
2012. ápr. 7. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!