Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek azok a szakmák ahol...

Melyek azok a szakmák ahol szabad bölcsész szakkal szakképzettnek számít valaki?

Figyelt kérdés
Nem az érdekelne, hogy hol helyezkedhet el, hanem melyik az a terület, hol azt mondják, hogy "jaj de jó, nekünk pont egy szabad bölcsészre volt szükségünk". Pl: Dolgozhat könyvtárba,de ott nem ő a szakképzett, mert létezik külön könyvtáros képzés.

2012. ápr. 7. 14:56
 1/8 tetro ***** válasza:
36%
McDonald's-ban
2012. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy ez lesz az első válasz, de nem erre voltam kíváncsi! Személyes tapasztalatokat is írhattok!
2012. ápr. 7. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj a bölcsészettel, hogy az egész képzés egy balgaság. A világot megváltoztató emberek soha nem onnan kerülnek ki, olyan az egész, mintha nyitnék egy "megváltóképző szak"-ot.
2012. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A bölcsész szakok közül gyakorlatilag egy sincs olyan, ami hagyományosan olyan lenne, h pontosan azt keresik, ami a diplomádban van. Leleményesnek, és nagyon rugalmasnak kell lenni, akkor a bölcsész szakokkal is el lehet helyezkedni, de azt ne várd, h majd külön vki szabad bölcsészt keres, mert olyan nincs, nem volt soha, és nem is lesz.

Ettől függetlenül egyáltalán nem tartom fölösleges dolognak a bölcsész képzést, mint mondottam volt, fel kell találd magad. Már az első évtől tudatosan építened kell a jövődet, nem pedig várni, és "csak" tanulni, mert ebből lesz aztán a meki.

2012. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Művészettörténészként vagy esztétaként pl. múzeumokban lehet "szakmabeliként" dolgozni.
2013. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Sajna semmi konkréthoz nem ért,így sehol.
2013. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

" A világot megváltoztató emberek soha nem onnan kerülnek ki, olyan az egész, mintha nyitnék egy "megváltóképző szak"-ot."


Hehe. Milyen buta egyének írnak ide manapság. Mintha a diploma döntené el, hogy kiből milyen ember lesz. Mintha a diploma predesztinálna, sőt felülírná az ember szabad akaratát.

Nem teljesen értem, hogy jön ide a világmegváltás. A világot egyes nézetek szerint már megváltották, jó 2000 évvel ezelőtt, biztosan tanították neked is a középiskolában. És hogy ehhez a diploma milyenségének mi köze van azt szintén nem tudom.

Az ember jobb esetben nem világot akarja megváltani, ha egyetemi képzést választ. Az IMEI-ben (Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet) rengeteg világmegváltó ember van, többre azt hiszem nincs szükség.

2013. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Tanár szabad bölcsészet szakon.

Egyébként ez a szak nem valami olyat jelent, hogy a bölcsészet több ágából csipegetnek egy kicsit?

Ha valamelyik oldalon elmélyed arrafelé több esélye van, ez egy alapdiploma ugye?

Akkor ha MA-ra filmelméletre, kommunikációra, művtörire megy, már lesz egy tervezhető karrierútja.

2013. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!