Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesélnétek a pszichológia...

Mesélnétek a pszichológia szakról?

Figyelt kérdés
Csak nem rég jutott eszembe hogy lehet erre a szakra jelentkezem, ezért szinte semmit nem tudok róla. Csak kérlek ne linkeljetek oldalakat mert azokat kb mind elolvastam. Most a véleményetek érdekelne, erről a szakról, illetve hogy hol lehet hasznositani.

2012. ápr. 7. 16:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és az is érdekel hogy mennyit kell tanulni és hogy milyen nehéz.
2012. ápr. 7. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én most vagyok elsőéves a pszichológia mesterképzésen,de gondolom téged első körben az alapképzés érdekel.


A BA képzésen azért kell tanulni rendesen,egyetemtől függetlenül.Általában sok az iskolán kívüli feladat is,házi dolgozatok,kisebb hangvételű kutatások,nagyobb hangvételű műhelymunkák.A vizsgák közül vannak persze könnyebbek is, de ami általában a többségnek nehezebben megy,az a statisztika,az általános lélektan és a bioszos tárgyak (anatómia,élettan,neurológia stb.).A vizsgákra tehát kell tanulni,és ha vannak zh-k,azokra is.Én szeretem és szerettem ezt a szakot,bár a mesterképzés már jóval izgalmasabb szerintem,hiszen túl vagyunk az alapozó tárgyakon.Sok helyen lehet hasznosítani,ez persze az érdeklődési körödtől is függ.A mesterképzés elvégzése után jön a valódi szakosodás,az,hogy milyen szakirányon végzed el az MA-t,lényegében nem számít.A mesterdiploma megszerzése után különböző szakképzéseket és/vagy módszerspecifikus képzéseket végezhetsz el,melyekre most nem térnék ki részletesen,de az a lényeg,hogy ezek befolyásolják,hogy milyen jellegű munkát végezhetsz és mennyit keresel.Ha van még kérdésed szívesen válaszolok itt vagy privátban.


22/L

2012. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Inkább kérdezek itt, hátha másnak is jól jön majd :)

Először is melyik egyetemre jársz? Illetve mint mondtam ez egy hirtelen ötlet volt, ezért azt sem tudom hogy miként, hol tudok majd elhelyezkedni? (csak azt tudom hogy nem akarok elmegyógyintézetekben dolgozni)

2012. ápr. 10. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy azért jutott eszembe a pszichológia mint továbbtanulási lehetőség, mert összességében érdekel az ember viselkedése, gondolkodása.
2012. ápr. 10. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a Károlira járok,és a BA-t is itt végeztem.A végzettségedtől függően dolgozhatsz felnőtt vagy gyermekklinikán (de téged ez nem érdekel mint írtad),nevelési tanácsadóban,munkapszichológusként egy cégnél,céges tréningeket is tarthatsz,magánpraxist nyithatsz,alapítványoknál is el tudsz helyezkedni (mondjuk beteg gyerekeket támogató alapítványnál),gyermekjóléti szolgálatnál,taníthatsz is a felsőoktatásban,illetve kutatásra,publikálásra is van lehetőség.Hirtelen ennyi jutott eszembe,de ha feltalálod magad és egy másik területtel kapcsolod össze a pszichológiát,más elhelyezkedési lehetőségek is vannak.Persze mindehhez sok tanulás és elhivatottság szükséges,na meg persze sok pénz,hiszen az általam említett módszerspecifikus képzések és szakképzések mindegyike fizetős.
2012. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi megint csak! Amit meg akartam még kérdezni csak már nem volt időm hogy mit kezdhetek sima alapképzéssel, illetve mesterképzéssel?
2012. ápr. 10. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapképzéssel: Elég nehéz elhelyezkedni,szinte lehetetlen.Akiről én tudok,az HR gyakornok lett,persze diákmunkásként 500-as órabérért, a mesterképzés mellett dolgoznak.


Mesterképzéssel: Némiképp megnőnek az esélyek,persze előny,ha van ismeretséged vagy gyakorlatod (az egyetemi évek alatt önkéntes vagy ingyen gyakornoki munkával szerezhetsz). Ezzel esetleg nevelési tanácsadóban,HR-esként vagy alapítványnál el tudsz helyezkedni,ha szerencséd van.

2012. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!