Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki fog ősztől a Kodolányiban...

Ki fog ősztől a Kodolányiban tanulni (székesfehérvár)?

Figyelt kérdés

Ősztől oda fogok járni,és kiváncsi vagyok,h milyenek a tanárok,milyen az iskola,meg ha nem mek gólyatáborba,az baj?Úgy értem ne fognak ezért kiközösíteni??

15/l


2009. jún. 17. 16:06
 1/10 anonim válasza:

Jobb ha mész gólyatáborba szerintem. Én legalábbis azokkal az emberekkel voltam leginkább jóban akivel egy szobába kerültem akkor. Meg ugyebár arra van az, hogy megismerjétek egymást jobban, mert a suliban több időre lenne szükség sokkal. Persze megértem hogy nem akarsz elmenni a táborba, mert nekem is pocsék volt, de legalább ennyi haszna volt.. :-) Egyébként elég jó iskola, úgyhogy amiatt nem kell aggódnod, csak próbálj meg rögtön az elején pár jó pontot szerezni a tanároknál, főleg az osztályfőnöknél. :-)

18f

2009. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, én 5 évvel ezelőtt kezdtem ott, de a mai napig jó viszonyom van volt osztályfőnökömmel és viszonylag gyakran benézek oda.

Nekem annak idején az volt a tapasztalatom, hogy a tanárok 95%-a nagyon is jófej (persze akadt 1-2 kivétel, de köztük már van, aki nyugdíjba ment), a suli nagyon jó -mindenféle tekintetben.

Azért, hogy nem mész gólyatáborba, nem közösítenek ki, nekem is volt olyan osztálytársam, aki nem tudott vagy nem akart eljönni, mégis sikerült beilleszkednie. (Csak egy jótanács: semmi veszteni valód nincs azzal, ha elmész gólyatáborba. Eszméletlen hangulat volt mikor én voltam anno.)

2009. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen h válaszoltatok!Írnátok még a suliról,mondjuk az h milyen volt az évnyitó,amikor először találkoztatok az oszttársakkal,vagy az avatás milyen volt,nem szivatták meg nagyon a 9.eseket??:)meg a gólyatábor milyen volt?még gondolkozom h elmenjek-e,csak 11ezer ft,.:(és sajna így is egy csomó minden kell majd:(
2009. jún. 18. 10:55
 4/10 anonim válasza:
Az avatás szerintem nem lesz vészes, nem kell komoly dolgokra gondolni. Igaz régen voltak durva dolgok, de már a tanárok is jobban figyelnek az ilyesmire. Egyébként a gólyatábor éppen ezért is jó, mert ott átestek az avatáson (ha minden igaz), és nem kell a suliban/utcán, mint azoknak akiknek nincsen ilyen tábor.
2009. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen avatás nem volt gólyatáborban, mivel csak mi elsősök és a tanárok voltak ott.

Egyébként nem vészes az avatás, mi jókat röhögtünk, mikor 9.-esek és 12.-esek voltunk (természetesen a durva dolgokat nem engedték a tanárok és az igazgatónő se).

Teljesen mindegy melyik iskolában mész gólyatáborba, egyikben sem olcsó és bizony kell az a sok cucc. A táborban általában mindenféle program van, vetélkedők (melyik elsős osztály a jobb- itt nem árt aktívnak lenni), mindenféle sportolási lehetőség, jah és a kihagyhatatlan "csoportterápia" -mi így neveztük mikor összeült az osztály és az osztályfőnök és beszélgettünk magunkról, a suliról.

Az évnyitó az első tanítási nap van, így nem kell külön bemenni, mellesleg csak fél órás szokott lenni. Egy jótanács ezzel kapcsolatban: egyrészt ha már megkaptad a Kodós sálad és a kitűződ, mindenképp tedd fel, másrészt az ünneplő ruhát komolyan veszik, szólnak érte, ha nincs rajtad fehér blúz és szoknya/nadrág (megjegyzem, ezt természetesen utána át lehet venni). Végzősként én is elkövettem azt a hibát, hogy farmer volt rajtam és bizony szólt is érte osztályfőnököm....

Avatás ha jól emlékszem vagy szeptemberben a Királyválasztáskor vagy decemberben lesz- nem tudom, mennyit változtatott ezen a DÖK. Az viszont biztos, hogy a Kodós napon -szept. vége ha minden igaz- vetélkedő szokott lenni 9-12.-es -itt az osztályok párban versenyeznek egymással, hogy ki a jobb (minden 9.es osztály a neki megfelelő végzős osztályt kapja párba))- na és a kihagyhatatlan király választás. Ezen a végzős osztályok 1-1 jelöltet állítanak és szavazni kell rá, hogy 1 napig ki legyen az iskola királya; persze ez mellett nincs tanítás, és a végzősök különféle programokat rendeznek az alsóbb éveseknek.

2009. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és milyen lesz a beiratkozás??szintfelmérőt kell majd írnom angolból,az nehéz lesz?lesz szóbeli is??illetve olvastam,hogy több helyen van a beiratkozáskor orvosi vizsgálat,ez van itt is,vagy majd ősszel lesz?
2009. jún. 21. 12:09
 7/10 anonim válasza:
Szia! Én is oda fogok járni szeptembertől!:):):)
2009. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szia utolsó!tényleg?ez tök jóó:)és milyen szakra mész?
2009. júl. 17. 09:53
 9/10 anonim válasza:
Szia! utolsó vagyok és én a kerettanterves 4-éves képzésre megyek, te?
2009. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én 5 évesre megyek,angol-francia szakra:)
2009. júl. 18. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!