Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok drámákat? A...

Ajánlanátok drámákat? A kötelezőkön kívül szeretnék olvasni.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett Ibsentől a Nóra (Babaház), nem tudom, az neked kötelező-e, nekem emelt magyar fakton kellett csak olvasnom. Egyébként nem szeretem a drámákat, de a többiek szerint jók voltak még ezek is:

- Satre: Temetetlen holtak

- Ibsen: Vadkacsák

- Beckett: Godot-ra várva

- Miller: Az ügynök halála.

Jó csemegézést! :)

2012. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit "elborultabb" ízlésvilágom van, és főleg az ókori drámairodalom fogott meg. Ezek közül szerzőként tudom ajánlani Aiszkhülöszt (elsősorban az Oreszteiát, másodsorban A leláncolt Prométheuszt), Szophoklészt (ha az Antigoné nem volt kötelező olvasmány, akkor azt, ha igen, akkor az Oidipusz királyt, vagy az Elektrát), illetve Arisztophanészt (Lüszisztraté). Az "újabbak" közül Racine Phaedrája tetszett, bár szintén nem tudom, hogy nálatok kötelező olvasmány-e.
2012. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem félünk a farkastól, Spiró Csirkefej, Ármány és szerelem, Az arany virágcserép, Örkény drámái, A szuzai menyegző(Sütő András)
2012. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. ápr. 14. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Arany virágcserép tényleg jó. :))
2012. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!