Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van az...

Most akkor hogy is van az érettségi osztályozás?

Figyelt kérdés
Ugyebár úgy van, ha megbuksz írásbelin vagy szóbelin akkor megbuktál (az ugye el van törölve, ha írásbeli 3-as, szóbeli 1-es akkor az érettségi 2-es). Namost valahova írják, hogy "ha nincs meg a 15 pont nem is mehetsz szóbelizni". Ezt azért nem értem, mert ugye ha meg is van 15 pont akkor is megbuktam, akkor minek engednének szóbelizni?

2012. ápr. 15. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Ez úgy van hogy ugye minimálisan 20 pontot kell elérned a kettesért. Egyébként ha 10 és 20 pont között vagy akkor engednek szóbelire mert szóbelin még behozhatod azt a minimális pontot ha jólt tudom 31 pont kell ahhoz hogy át engedjenek. De ha 10 pont alatt teljesítesz az írásbelin akkor már nem is engednek szóbelizni. Viszont ha az írásbelid tegyük fel 5 ös lesz a szóbelid meg 1 es 10 pont alatt akkor buksz.
2012. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aham értem, szóval az a lényeg összesen meg legyen 31 pont, de úgy, hogy 10 pont alatt sem a szóbelim, sem az írásbelim nincs. (nem mintha erre hajtanék, de ezzel is jó tisztában lenni =D)
2012. ápr. 15. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont helyett százalék, és nincs se ötös, se hármas írásbeli, mert csak a végeredményt osztályozzák.

Egyébként Wikipédia, minden le van írva.

2012. ápr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!