Évismétlés elsőben?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni? Csak aki biztos választ tud.

Szeretnénk a lányunkat újra elsőbe iratni, mert sajnos 6 évesen kezdte a sulit és mi úgy vesszük észre, hogy nemcsak fizikailag, hanem agyilag és lelkileg is megterhelő Neki!

Ilyen esetben elég, ha a szülők kérik, vagy hogyan lehet ezt intézni? Mi van, ha a tanárok nem így látják? Akkor is lehet kérni? Kihez kell ilyen esetben fordunli?


2012. ápr. 16. 13:22
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a tanár látja, esetleg az igazgatóval próbáljatok meg beszélni.
2012. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tanár látja az iskolában, én meg itthon, mennyire kivan. Emiatt is szeretnénk.
2012. ápr. 16. 13:44
 3/7 anonim válasza:
Beszélni kell az igazgatóval , esetleg ha problémát is láttok rajta , pszichológushoz is ellehet vinni.
2012. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az igazgatót megkeresheted. De azért gondold át ezt a kérdést alaposan. A kisgyerek sokat bír, viszont ha minden akadály előtt meghátrálsz vele, az hosszútávon nem biztos, hogy a legszerencsésebb.
2012. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem minden akadály előtt hátrálok meg, sőt. Egy talpraesett kisgyerekről van szó, aki nagyon nyitott, mindenkivel jól kijön, optimista, jóindulatú és lelkes-volt idáig!!! Neki nagyon nehéz feldolgozni, hogy ennyire nem megy a suli, sírva tört ki belőle, hogy "én semmiben nem vagyok jó". Érzi, látja, hogy a többiek jobbak. Neki ez nagyon nagy trauma. Egyszerűen azért, mert az ovodában nyomatták, hogy ne maradjon még egy évet. Én már akkor azt mondtam, hogy maradjon még oviban, de mindenki azt mondta (család, Óvónők), hogy jaj dehát milyen kis talpraesett a gyerek. Na erre az iskolában rajta kívül még 2 gyerek nem évvesztes, a többiek mind! 7 évesen kezdték. És Igen, Ő még túl kicsi volt a kezdéshez. Lelkileg le van törve, nagyon le van terhelve és teljesen megváltozott. Nemcsak arról van szó, hogy a gyerek nem jól tanul, hanem ki van bukva. Remélem, érthető vagyok. Tehát ilyen szinten ez nem meghátrálás, hanem a gyerek érdekében jobban járnánk, illetve járna, ha most ismételne, minthogy egész életében bukdácsoljon, az nagyobb trauma lenne neki azt gondolom.És a beilleszkedés nála nem téma.
2012. ápr. 16. 13:57
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Bármelyik évfolyam megismételhető szülő kérésére, akkor is, ha sikeresen teljesítette a gyerek. Első év ismétlése esetén nem kap a gyerek bizonyítványt, csak egy igazolást arról, hogy iskolába járt, és az előkészítőnek minősült. Így a későbbiekben a bizonyítványában sem fog szerepelni az évismétlés.

Iskolatitkár

2012. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!
2012. ápr. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!