Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik anyagokat tanuljam meg...

Melyik anyagokat tanuljam meg töri érettségire? Ami tuti benne lesz?

Figyelt kérdés

sajnos nagyon gyér a tudásom töriből és nem is nagyon érdekel a dolog,mert nem ezzel szeretnék továbbtanulni. Mégis szeretnék egy normális érettségit írni...

melyik azok a témák amik tuti benne lesznekvagy nagy rá az esély????


2012. ápr. 18. 18:28
 1/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha az írásbelire gondolsz (nyilván), akkor rossz hírem van, nem lehet előre tudni, csak tippelni...

amúgy is, középszinten a háromnegyede kb. szövegértés, képelemzés stb. +ott az atlaszod, szóval egy kettest csak összekaparsz:)

egyébként tanácsok: II.VH , 3nyomásos gazdálkodás,Kádár rendszer. ezekből általában van :)

2012. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem a kettesre hajtok :) kitűnő voltam ezidáig mindig, csak most orvosira készülök és nemnagyon érdekelt a többi tantárgy csak a biológia....

egyébként igen az esszékre gondoltam. Nem tudom,hogy mégis hoyg kell megirni,mert a forrásokban sok minden benne van. MEnnyit lehet abból kiszedni?? És igen ilyenekre gondoltam hogy világháborúk, dualizmus, ezek.

2012. ápr. 18. 18:56
 3/4 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem, és bemásolom neked azt, amit az én tanárom elküldött nekem, bár elvileg neked is meg kellene kapnod.

1. Az athéni demokrácia from SZI.doc

2. A magyar őstörténet és a honfoglalás from RA.doc

3. Államalapítás from NI.doc

4. A középkori város from FA.rtf

5. Magyarország népessége a honfoglalástól a XVIII from BJ.doc

6. Az Anjou-kor gazdasága.docx

7. A Hunyadiak from GN.docx

8. Felfedezések from KN.doc

9. A magyar állam_bukása from CSÁ.doc

10. Az ipari_forradalom from PP.doc

11. Széchenyi István tevékenysége from MB.doc

12. Az 1848-as_forradalom from KZ.doc

13. Önkényuralom és kiegyezés from SE.doc

14. A nácizmus from MZS.doc

15. A 2. világháború from CSR.rtf

16. Magyarország a 2.vh-ban from CSV.doc

17. A Rákosi rendszer from CSA.doc

18. A hidegháború from SZR.doc

19. Az EU from MR.rtf

20. A mai Magyar Köztársaság from BM.doc

Én csak egyszer elolvastam őket, nem magolni, hanem megérteni próbáltam, és mivel én sem vagyok egy láng elme, nagyon minimális pontveszteség miatt csúsztam le a négyesről. :D És igen, az írásbeli része egyszerű, szinte minden kérdéshez van valami segítség, térképrészlet, idézet, a második részénél is rengeteg pontot kapsz arra, hogy szinte a segítséget lemásolod, persze ez édeskevés, de puszta logikával megoldható :D (bár ahhoz képest nem lett annyira jó nekem sem az eredmény :D )

2012. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ja bocsi, igen felületesen néztem a kérdéseket és a válaszokat, én a szóbelire linkeltem, bocsi még egyszer :D
2012. ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!