Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a szakdolgozat megírása során nincsenek konkrét hivatkozások a szövegben, de az irodalomjegyzékben szerepel az összes felhasznált irodalom, mint forrás? Ez plágium?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol idézel, vagy a szöveget használod ott ezt jelölni kell.... mert egyébként igen plagizálhatsz is és nem fogadják el.
2012. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És most ilyenkor mit lehet tenni? Nem voltam tisztában a dolgokkal. Úgy csináltam, hogy Pl. felhasználtam egy könyvet és a lényeget kivettem belőle, de csak az irodalomjegyzékben tüntettem fel az a művet, mint forrást.Vagy pl idézeteket úgy vezettem be, hogy xy szerint, vagy xy így látta stb....és utána az idézet.
2012. ápr. 19. 07:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Az xy szerint formában idézetteket hagyhatod ( esetleg az idézet után tüntesd fel az irodalomjegyzékbeli számát (49)


A könyvnél keresd meg hol használtad és a hivatkozást tedd oda pl ( 45)

Ezek a számok az jelzik,hogy az ábécérendes irodalomjegyzékben az a forrás hanyadik. Érted?


De hogy a fenében nem voltál ezzel tisztában? Mire való a konzulens?

2012. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már 3 szakdolit írtam egynek pedig a társkonzulense voltam.... mit nem tudsz és milyen téma?
2012. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már be kellet adni, tehát változtatni nem tudok rajta. Igazából én követtem el azt a hibát, hogy nem kerestem a konzulensem ezzel kapcsolatban, mivel fel sem merült bennem , hogy ez így nem lesz jó.Azt gondoltam, hogy az irodalomjegyzék elég lesz a "lefedéshez". Most egy kicsit "parázok".
2012. ápr. 19. 07:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán egy irodalom jegyzék nem elég.. ugyanis abból nem derül ki,hogy melyik részekhez mit használtál... ráadásul felteszem ebben a helyzetben akár "hibás" is lehet a jegyzéked, ha olyan hivatkozásokat használtál amik esetleg nem relevánsak pl wikipédia.

Készülj fel az opponensed lecseszésére és esetleg arra,ohgy így nem fogadják el... ezt lehet buktad. Melyik főiskolán írod?

2012. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem néztél meg több vizsgadolgozat,hogyan is kell ezt csinálni? Nem igaz,hogy ennyi......
2012. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!