Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok "28 evesen...

Mit gondoltok "28 evesen elkezzdeni a fogorvosi egyetemet"-ről?

Figyelt kérdés

Késő? inkább 28 évesen az orvosi, mint 27 evesen elkezdeni vegyésznek tanulni? ha jol tudom mind a ketto 5 eves lenne....


szeptembertol mindenkepp elkezdek vmit, de erdemes lenne belehuznom a bioszba is a fogorvosi miatt, vagy mar keso?!


2012. ápr. 19. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem késő. Ha ez a vágyad, akkor csináld ezt. Életed végéig bánni fogod, ha nem vágsz bele. Legalábbis mindig benned lesz a tüske, hogy mi lett volna, ha... egy barátnőm 26 éves és most kezdi az általános orvosit, ami ugye 6 éves. Ha neki nem késő, akkor neked se :)
2012. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem késő, ha tényleg ez az amivel foglalkozni szeretnél egy életen át. De, szeptembertől akarod elkezdeni a fogorvosit? és még most fogsz hozzá a bioszhoz? VAGY 2013 szeptemberétől?... mert, ha most szeretnéd, akkor kicsit esélytelen. De, ha jövőre, akkor még simán összejöhet.

Ha van aki eltartson, mert ugye egyetem mellett nem nagyon fogsz tudni százezreket hazavinni...

2012. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2013 majusaban erettsegiznek bioszbol! :P 2012 szeptemberetol meg vegyeszenk tanulnek......

igen, kicsit felreertheto voltam!

2012. ápr. 21. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyi, ha az orvosit akarod csinálni, ne kezdj bele a vegyészbe. Azért mert, az állam csak 13 félévet finanszíroz és, ha a vegyésszel elvesztegetsz 2 félévet, akkor neked azt az orvosin ki kell majd fizetned. És a orvosin már most 1,2 millió egy félév, amit jövőre lehet duplájára emelnek. Én amúgy vegyész vagyok és bánom, hogy nem orvosira mentem, de annak idején eszembe se jutott. Másrészt a vegyész szak kemény, főleg az első év. Szorgalmiidőszakban mindennap bent leszel estig az egyetemen, vizsgaidőszakban éjjel-nappal tanulás. Egyáltalán nem lesz időd felkészülni egy emelt biosz érettségire, az orvoira meg nagyo jót kell írni, hogy bekerülj. Szóval döntened kell a 2 között,de látva a mai magyar vegyipart én az orvosi mellett döntenék.
2012. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy a fogorvos is 12 félév, mint a rendes orvos.
2012. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
orvosin nem 14 felev a tamogatott? csak azt nem tudom, ha 2 felevet elhasznalok mashol akkor mennyi marad? logikusan 12 lenne, ami epp eleg! :D ....mindenkepp el kell kezdenem az egyetemet szeptembertol... mert ott a lehetoseg h fel se veszenek 2013-ban az orvosira... nem szeretnem tovabb huzni eveket, igy is eleg idos vok :P es szeretnek vegyesz lenni, ezert is jelentkeztem ra, de idokezben elkezdtem szemezgetni az orvosival, ami jobban tetszik :S tanacstalan vagyok.... nem akartam iden februarban megjelolni, mert nem tudtam volna felkeszulni bioszra, ees tul oregnak tartottam magam hozza...... de most megint megy a filo! megint! :DD
2012. ápr. 22. 00:55
 7/7 anonim ***** válasza:
De igen 14 félévet támogat az állam, azonban érdemes lenne meggondolni, hogy vajon miért ennyit. Nagyon sokan csúsznak, ha csak 1 vizsgát elrontasz, amire épül más, akkor már csúsztál. Nem lehet csakúgy játszadozni a félévekkel. Nagyon sokan beleesnek ebbe a hibába, mert azt hiszik, hogy majd ők megmutatják, megcsinálják ennyi meg annyi idő alatt, aztán mégsem. Nem játék. Ha orvos akarsz lenni, akkor oda felvételizz jövőre. Az az egy kimaradt év hamar el fog telni (tapasztalat :)) Abban meg egyet kell hogy értsek egy előbbi válaszolóval, bőven elég lesz neked vegyész szakon a vizsgákra készülni, nem fogsz tudni még emelt bioszra tanulni. Ami egyébként tény, hogy egy egyetemi szintű vizsgához képest könnyű, de alapjáraton kell rá tanulni. Főleg sok példafeladatot kell csinálni, mert az emelt biosznak nem a lexikális tudás a lényege, hanem az, hogy az elméletet tudod e gyakorlatban alkalmazni. Ha most ezt a vegyészetet bevállalod akkor nagyon de nagyon nem lesz időd emelt biosz feladatokat csinálgatni.
2012. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!