Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi! Melyiket...

Magyar érettségi! Melyiket érdemes választani a 3 közül, ha az illető nem tud fogalmazni és nem igazán tud semmit?

Figyelt kérdés

Légyszíves segítsetek.


Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom melyiket válasszam, háttértudásom nem nagyon van, fogalmazni nem tudok, önálló gondolataim se nagyon vannak, melyiket érdemes választani?(Egyszer sem csináltunk ilyet a suliban, tanárunk nem foglalkozott vele)

3 oldalt elképzelni sem tudom, hogy írom le.


Másfél hét van hátra, valamelyikre rászeretnék készülni, melyik lenne a jó választás?


Mit tanuljak rá?


Köszönöm.


2012. ápr. 27. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Én érvelést választottam tavaly, mert egyrészt nem igazán tudok a nagy tankönyv szerint verset vagy novellát elemezni (rendre más a véleményem, mint amit a könyv ír a műről), illetve elég szerencsés vagyok, mert én a sárgarépáról is oldalakat tudnék írni. Tudok rizsázni és mindig is volt önálló véleményem mindenről. Bár Te írtad, hogy nincsenek önálló gondolataid, ami elég nagy hiba, ha az érvelést választod. De szerintem próbálj meg írni egyet, hátha mégis lesz véleményed, kialakul valami és meglesz az a 3 oldal. Nézd meg a régi érettségiket, válassz egyet, aminek szimpi a témája és írj róla. 2 dologra kell figyelni: a 3-as tagolásra és arra, hogy összefüggő legyen a szöveg (tehát ne az legyen, hogy az egyik mondatban még erről van szó, de a következőben már arról, hanem fokozatosan vezesd át az egyik témát a másikba).
2012. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Én idén érettségizem, és az érvelést fogom választani valószínűleg. Tudom, hogy a 3 oldal soknak tűnhet, nekem is annak tűnt, amikor először ilyet csináltunk. De van ilyenkor egy kisebb szöveg, és könnyű álláspontot választani, csak tarts ki mellette végig. A verselemzés se megoldhatatlan, de az igényel háttértudást szerintem. És a 3 oldalra visszatérve, idő van ilyenkor bőven, nekem 90 perc elég megírni egy ilyet, és ennél jóval több időd lesz rá.(180 perc)
2012. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!