Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes elkezdeni molekul...

Hogy érdemes elkezdeni molekulák rajzát és nevét megtanulni?

Figyelt kérdés

Makromolekulákról van szó, fehérjék, lipidek, szénhidrátok, vitaminok, nukleinsavak... Kb 150


Nyilván van belőlük sok, amit már tudok, csak mégis hogy tudnám megjegyezni őket? Kb ott járok, hogy le tudnék rajzolni nagyjából mindent, amiket kell, de sokhoz nem tudok nevet rendelni (a triviális neveket), egyszerűen nem bírom megjegyezni. Valami tipp, hogy lenne célszerű/logikus?


Előre is köszi! :)


2012. ápr. 28. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nyolcadikos vagyok,és nem tudom,hogy mik azok a lipidek és nukleinsavak,de én ahányszor a molekulák rajzát tanulom,így kezdem:

-Felírom egy lapra az anyag nevét(a köznapit és a tudományosat is)

-Írok róla 2-3 elengedhetetlenül fontos információt,amiről meg tudom jegyezni az anyagot(pl.: foszforeszkál,üveggyártás alapanyaga,kólában található,fulladásos halált okoz...)

-Majd lerajzolom a molekulát

2012. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!