Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit érdemes...

Szerintetek mit érdemes megtanulni manapság munka szempontjából amire van kereslet és meg lehet belőle élni? Ilyenekre gondolok okj-s tanfolyamok c, d, e-s kategóriás jogsi stb.

Figyelt kérdés
jelenleg van 1 érettségim és 2 évig tanultam gazd infót de nem sikerült a vizsga és nemis lehetne vele elhelyezkedni.
2009. nov. 16. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én őszinte leszek. Már most is, de 5 év múlva olyan szakmunkáshiány lesz, hogy nem fogsz találni nemhogy jót, de még rossz szakembert sem. Mert egyszerűen nem lesz. Gondolok itt ácsra, villanyszerelőre, kőművesre, vizesre stb. De ezekben a munkákban most is nagyokat kaszálnak külföldön. Ebben 100% hogy l tudsz helyezkedni, igaz hogy dolgozni kell, de nem sok idő telik már el, amikor az ember összeteszi a 2 kezét hogy találjon egy szakembert. Már most is annyi pénzt kérnek el egy kisebb javításért amennyit nem szégyellnek. Én vizes vagyok, de olyanokat csinálunk hogy felteszünk egy mosdót meg bekötjük, aztán 5.000 Ft és megvagyunk 20 perc alatt vele. De persze nem én, hanem főnököm zsebeli ezt el, csak érzékeltetni akartam a mostani helyzetet. De persze jó lenne tudni hogy egyáltalán fiú vagy lány vagy. Ha lány akkor is van ötletem.
2009. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Okés, leesett hogy fiú vagy:-)
2009. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen fiú vagyok! csak pont ezek azok a szakmák amik nem nagyon feküdnének nekem:(
2009. nov. 16. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
És mondjuk a pincér? Vagy a szakács?
2009. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jobban mondva sosem vonzottak ezek a munkák
2009. nov. 16. 19:53
 6/9 A kérdező kommentje:
a pincér nem rossz. azt lehet tanfolyamon megtanulni?
2009. nov. 16. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen! Ugyanis én is kezdem szeptemberben. A vizes szakmából ez az utolsó évem, utána megyek pincérnek. Estin. Másfél éves. Csináltam már és imádtam, csak akkor nem hivatalosan. Hova valósi vagy?
2009. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a pincér dologgal az a gond hogy hosszú távon nem lehet csinálni. Nagyon kevesen bírják legalábbis. Átmeneti munkának jó, de hosszú távra mégiscsak inkább a vizes, vagy a hasonló dolog lenne célszerű (legalábbis ha nem éhbérért akarsz robotolni rohadtulsok műszakban)
2009. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
pesti vok
2009. nov. 16. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!