Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan készültök/készültete...

Ti hogyan készültök/készültetek az érettségire?

Figyelt kérdés

Idegen nyelvet,matekot,bioszt és kémiát már megtanultam(95% a cél,biosz emeltből 85),irodalom és töri maradt.

Hogy lenne eredményesebb tanulni ezeket?

Vágjam be az egészet egy nap alatt elejétől a végéig,amit itt sokszor olvasok,vagy inkább tanuljak kevesebbet mindennap mindkettő tantárgyból,úgy jobban megmarad?

(Megj.:figyeltem órákon mindig és tanulgattam is,de az utóbbi 3 hónapban inkább a többire gyúrtam rá,még megoldható,hogy 85%-ot irjak mindkettőből?)



2012. ápr. 28. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem magoltam soha életemben, odafigyelve, gondolkodva olvastam, úgy, hogy az utolsó 1-2 nap ismétlés legyen. Ez érettségin még simán működött, akár több nap ismétléssel is. Egyetem az már más tészta, ott az ember örül, ha végig ér. :P
2012. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

töriből el kéne olvasni a könyveket, ja, meg próbálkozni régi esszék írásával, tanulmányozni a térképet közben.

irodalomból... pff. :D ha tudsz szöveget értelmezni és az esszénél rizsázni jó sokat, akkor kb az írásbelire nem kell készülni, a szóbelire inkább. 95% körüli érettségiket írtam így.

2012. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Törire ez alapján tanulok: [link]

Elolvasom a füzetben meg a könyvben ami itt van és ennyi. Remélhetőleg végig érek vele. (emelten olyan 85-90% a cél)

Nyelvre abszolút nem tanultam még, maximum előtte átnézem, ott az a cél, hogy azért hármas legyen, bár ebben sem bízok nagyon.

Irodalomra nem fogok semmit tanulni (mármint írásbelire), esetleg egyszer átfutom a füzetet, hátha olyan vers összehasonlítás lesz, amitől égnek áll a hajam és kénytelen leszek érvelést írni. (80%-ot azért szeretnék elérni, de nem tragédia ha nem sikerül)

Matekra meg annyit tanulok, hogy a régi érettségiket megcsinálom mind. (90% körül lenne a cél)

2012. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az infó érettségim meg úgy lett 90% fölött, hogy megcsináltam az összes régebbi érettségit.
2012. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell ennyire izgulnod! odafigyeltél órán meg minden, megtetted amit kell! hidd el, légy laza és meglesz a jó eredmény! :) pihenj már, max csak olvasd át még 1x és kész! :)
2012. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már kezdek én is parázni, sőt egyre inkább azt érzem mint ha nem tudnék semmit.... Jelentkeztetek valahova?
2012. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gimibe járok, szóval még jó, hogy jelentkeztem egyetemre.
2012. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak irodalomtól parázok,mert arra nem tudok felkészülni,mindig érvelést írtam irodalom TZ-n és ötös is lett mind,pedig csak átolvastam az anyagot,nem tudom hogy ez itt működik-e.
2012. ápr. 28. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!