Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar írásbeli érettségin...

Magyar írásbeli érettségin egy mű értelmezéséről, hogy lehetne fogalmazást írni? Vagy hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
hétfőn már érettségizek és akiket kérdezgettem,hogy lehet rendes fogalmazást írni mindenki teljesen mást mondott a újnyi bekezdésről,valaki azt mondta hogy bevezetésnél 1újnyi a tárgyalásnál 2 a befejezésnél már 3.. valaki meg hogy mindig 1 újnyi a bekezdés,tárgyalás,befejezésnél.(valaki letudná írni netán ezt is?)Visszatérve az előzőre,hogy kezdjek bele,és hány mondatos bekezdésre törekedjek stb-re ha minimum 3 oldalt kell írni?? és a bevezetésben tegyük fel először a szereplőket jellemeztessem stb a tárgyalásnál meg mit ? és a befejezésnél? ez az egész kész homály lehet hülyézni csak tényleg valaki írja le mert tényleg nem értem általánosba írtam fogalmazást és azóta semmi itt közép iskolába se ........:(((

2012. máj. 1. 08:20
 1/1 anonim ***** válasza:
én az érvelést választottam tavaly,de úgy csináltam h ugye megvolt a bevezetés (semmi újjnyi genyó csak egy cseppet benntebb kezdtem)egy cseppet beljebb megint a tárgyalás és ahogy váltottam a művek meg a századok között úgy tagoltam a tárgyalást is ugyan azzal a távolsággal :) és a befejezés is ugyan úgy beljebb.annyi lett az eredménye h pofásabb lett a fogalmazás meg áttekinthetőbb és nem volt hiba sőt még az enyém lett az egyik legjobb érvelés :)elég nagy betűkkel írtam h kijöjjön a 3 oldal :D
2012. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!