Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tankötelezettség? Hogy is van...

Tankötelezettség? Hogy is van ez!?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Nem, nem szeretném a sulit befejezni, csak érdekel, hogy hogy is van ez. Elvileg a tankötelezettség 16 éves korig tart. Ez azt jelenti, hogy ahogy elmúltam 16 éves azt mondom, hogy okcsá én többet nem jövök be? Vagy ezt év elején kell közölni az iskolával? Vagy mi a menete ennek?

És az olyan kommentek hogy '' A sulit nem kéne hanyagolni'' meg bla-bla, az ilyenek engem nem érdekelnek, mert NEM szeretném, egyszerűen csak érdekel és tisztában szeretnék vele lenni, hogy pontosan mi is a menete.

előre is köszönöm a válaszokat. :)



2012. máj. 3. 16:30
 1/7 anonim válasza:
Ha 1994-ben születtél, akkor 18 éves korodog tanköteles vagy ( mint én). Ha már 1992-ben akkor csak 16-ig. Az új törvény szerint csak 16 éves korodig vagy tanköteles, ha 1995-ben születél.., de, ha mondjuk a köv. tanév: 2012/2013-as tanév közben pl 2012.11.20-án vagy 2013.03.03-án töltöd a 16-ot, akkor még a 2012/2013-as tanévet végig kell járnod, mert a tanulói jogviszonyod arra a tanévre szól. Szerintem.. Lehetséges, hogy csak szimplán ki is iratkozhatsz, amint betöltötted. Nálam az van végig kell járnom még ezt az évet június 15-ig.
2012. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt a tanévet még be kell fejezni, amiben betöltöd a 16-ot. Szóval, nem úgy kell elképzelni, hogy aznap még menned kell suliba, másnap meg már agyő, pá.
2012. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az előző válaszok mind TÉVESEK!


2012 szeptembertől MINDENKIRE érvényes a 16 év (függetlenül attól , hogy mikor született)

És a 16. születésnapig tart.


Az előző válaszoló összekeveri a régi törvénnyel amikor 18 év volt a korhatár. mert ARRA vonatkozott, hogy "annak a tanévnek a végéig volt valaki tanköteles amiben betöltötte a 18-at"....


De ez most 2012 szeptembertől NEM ÍGY VAN!


Nemcsak az változott, hogy 18-ról levitték 16-ra, de az is, hogy CSAK AZ ÉLETKOR számít.

Tehát ha pl november 5-én betöltöd a 16-ot akkor onnantól fogva nem vagy tanköteles.

2012. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A 2012. szeptember 1-től hatályos nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 45. § (3)

bekezdése alapján a tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart. A nemzeti

köznevelésről szóló törvény 97. § (1) bekezdése alapján a tankötelezettség korhatárának tizennyolc évről

tizenhat évre való leszállítása felmenő rendszerben történik: „Azok a tanulók, akik tanulmányaikat

az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően

kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket

betöltik.”


tehát mindenkinek van igaza, de mégis senkinek..

2013. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,az utolsó válaszolónak igaza van.


A korábi írásomban EGY tévedés van.(mert akkor nekem így mondta az illetékes akit megkérdeztem, de akkor még nagyon friss volt a törvény és nem jól értelmezte ezt a részét)

Valóban nem mindenkire vonatkozik a 16 év.Azokra vonatkozik akik 2012. szeptemberben kezdték a 9. osztályt (vagy még fiatalabbak).

Akik viszont felsőbb osztályba járnak, tehát 2012. szeptemberben kezdték a 10-11-12, osztályt, azokra még a 18 éves korhatár vonatkozik.


Viszont az igaz, hogy CSAK az életkor számít azoknak akikre a 16 év vonatkozik.

Tehát ha pl valaki december 3-án betölti a 16-ot, akkor az attól a naptól már NEM tanköteles.

Tehát az egyik korábbi válaszoló téved aki azt állította, hogy a "tanév végéig" tanköteles!

NEm a tanév végéig hanem a 16. születésnapig!


Az még az előző törvényre vonatkozik, vagyis azokra akiknek 18 év a korhatár.

Nekik valóban nem csak az élatkor számít, hanem végig kell járnia azt a tanévet amiben betöltik a 18-at.

Tehát ha pl valaki évvesztes és már a tanév elején betölti a 18-at,még akkor is tankötelesnek számít júniusig.


Ez a hivatalos verzió....de....

mindezek ellenére 2012. szeptember óta jópár 16 éven felüli "renitens" diákot kipenderítettek már iskolákból...mondván, hogy "aki 16 elmúlt, annak nem kötelező ide járni...."....

2013. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és mégegy dolog.

Nappali tagozatra csak 15 éves korig kötelező járni.


Az új törvény szerint felnőtt oktatásra abban az évben iratkozhat be a tanuló, amelyikben betölti a 16. életévét.

TEhát ha pl szeptemberben még 15 valaki , de a tanév folyamán be fogja tölteni a 16-ot, akkor az már beíratkozhat esti tagozatra.

2013. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok a segittségeteket szeretném kérni !!

Én 96 0910 kén töltötem a 18 att akkor én most meddig vagyok tanköteles ???

Mert én ugy tudom 16 ig de a tanarok 18at mondanak akkor hogy is van ez?

2015. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!