Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Novellaelemzésnél bele lehet...

Novellaelemzésnél bele lehet írni a novella fogalmát?

Figyelt kérdés

Jó tudom, bármit beleírhatok, max. nem kapok rá pontot. De hogy az jó, ha beleírom, vagy teljesen felesleges alátámasztani, hogy ez egy novella lesz valóban.

Csak gondoltam ha mást nem akkor bevezetésnek ezzel is húzhatnám a terjedelmet.



2012. máj. 5. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi idén írtunk először novellaelemzést, de előtte megbeszéltük, hogyan kell.

A tanárunk azt mondta, hogy lehet írni a novelláról általánosságban, ha ismert az író, akkor szerepe az irodalomban (nekünk Miszkáth-novellát kellett elemezni), az író munkásságáról, stílusáról, témáiról.


Tehát szerintem beleírhatod nyugodtan!

17/L

2012. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát érettségin elképzelhető, hogy olyan vkinek kell elemezni a novelláját, akiről nem tanultunk.
2012. máj. 5. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, pont azért írtam úgy, hogyha ismertebb a szerzű, akkor akár róla is lehet írni pár gondolatot. Nekünk is mondta a magyar tanár, hogy érettségin simán lehet olyan novella, akinek a szerzőjét nem ismerjük.


Egyébként mi egy Miszáth novella elemzését készen kaptunk, egyet nekünk kellett és elvileg 2-3 oldalnak kell lennie. Én azt tapasztaltam, a készen kapott elemzésnél is (ami egyébként tétel), hogy kb. 1 oldal csak bevezetés pl. novella általánosságban, Mikszáth újításai, stílusa, a Jó palócok és a Tót atyafiak novelláskötetéről írtak néhány dolgot, összehasonlították. Tehát egy oldalt rizsáztak kb. :D

2012. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel olyan novella lesz, amelyiket még az életben nem láttad és a szerzőjéről sem nagyon esélyes, hogy tanultál. Épp ez lenne az egész lényge, hogy ne a bemagolt tananyagot aadd vissza, hanem a megszerzett kompetenciáidról adj számot.
2012. máj. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsésebb, ha ismeretlen, nem? Mert ha ismert akkor elég gáz, ha nem tudok írni róla semmit se.
2012. máj. 6. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Válaszd az érvelést, az egyszerű! Bár a többi sem nagy kunszt, mert a saját gondolataidba nem köthetnek bele, ha egy versben ufókat látsz, akkor ufókat látsz, ennyi! Ezzel az egésszel csak a szókincsed, helyesírásod és a kreativitásod mérik.
2012. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
összehasonlítást választottam:)
2012. máj. 7. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!