Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik költő várható a magyar...

Melyik költő várható a magyar érettségin?

Figyelt kérdés

Igen, tudom... ezt nem lehet csak így megmondani/megjósolni, de ettől még találgatni lehet.


Azt mondják, hogy mindig annak a művét rakják be, akinek épp most van valami évfordulója, vagy valami olyan esemény ami felhívja a költőre/íróra a figyelmet? E szerint kire lehet számítani?


Ill. ha már írtok, pár tippet is beszúrhatnátok a magyar érettségivel kapcsolatosan. Ezeket nagyon megköszönnék, hiszen ettől parázok a legjobban. :)


Köszi előre is.



2012. máj. 5. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tegnap pont ezen gondolkoztam. Mivel kétszer volt Móricz, kétszer volt Kosztolányi is, meg Lázár Ervin is. És egyszer voltak: Csáth Géza, Gelléri Andor Endre, Lovik Károly, Márai Sándor, Sánta Ferenc, Ottlik Géza, Petelei István, ezért sztem. ezek közül valamelyik lesz. Vagy Lehet Mikszáth is Ady is meg bármi is. Ezért rossz íz írásebli sztem. mert nem lehet tudni hogy miket raknak be, és nem lehet tudni hogy miket kell megtanulni.
2012. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Innen nézegess :)

2012. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
pont ezert nem evfordulos lesz, mert eddig igy szoktak s mindenki erre szamit!!! szerintem....
2012. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy sem évfordulósok.2009-ben amikor érettségiztem akkor sem az volt.
2012. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Esetleg tippek vannak?

Egy min. 70%-osra gyúrok, remélem összejön. Valószínűleg a novellaelemzést fogom választani, mert nem tudok sokat a költőkről és a versekről.


Félek, hogy nem fogok tudni 3 oldalt írni, ráadásul megfelelő minőségben. Illetve milyen bevezetést írjak, ha nem tudok a szerzőről semmit?

2012. máj. 5. 20:40
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
novella elemzéshez próbálj írni egy sablont és gyakorold be:)
2012. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Jah novellaelemzésre van egy marhajó "képlet" neten, részletes, és ki is fejti, az szerintem nagyon jó, ha azt begyakoroltad, sima ügy lesz.
2012. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
1 válaszoló vagyok.. Nézd mit találtam. Ez szerintem nagyon hasznos. *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi nézegetem...

Ha még van tipp, vagy vmi hasznos tanács még elfogadom :)

A válaszokat egy-egy zöld ujjal preferáltam... hátha valamelyikőtök gyűjti őket.

2012. máj. 5. 21:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindig mindenki évfordulósra számít és soha nem az van. Nem lehet az ilyet kisakkozni, mikor én írtam (abban az évben volt asszem Vörösmarty-Petőfi összehasonlító elemzés, marha könnyű volt ez amúgy), akkor is mindneki azt hitte és nem. BÁRKI lehet, sjanos valóban nem lehet előre megmondani.

Egy tuti tippem viszont van:

Nézd át a különöböző korszakok stílusának jellemzőit, pl barokk, reneszánsz, ilyenek. Minden ilyet, hogy az adott kor eszméit mi határozta meg, milyen jelentős történelmi események befolyásolhatták az írókat/költőket. Máris lesz egy kiindulási alapod.

2012. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!