Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi/szövegértés...

Magyar érettségi/szövegértés - ki mit írt ahhoz, hogy mit jelentenek az izés versek és az érveket hogy fogalmazta meg a költő?

Figyelt kérdés

Ez a két feladat nehezen ment, a többi nem lett rossz, de itt félek nem tudtam normálisan meghatározni, amit akartam, pedig értettem, hogy miről van szó... Szóval ki mit írt?


Mi a jelentése először és másodszor az izés verseknek?


Hogyan fogalmazza meg a költő a vegyész 3 érvét?


2011. máj. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
majd fent lesznek a megoldások és megnézed!
2011. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eőször azt írtam hogy nem könnyen érhető, nehéz megérteni mint a régebbi verseket. Másodszor meg azt hogy utalat rá a költő hogy avantgard, tehát nehezebb mert formailag ,szerkezetileg is más. Harmadszor meg már a 2. oldal vége felé volt vmi, de azt már pontosan nem tudom, ahol Ábrányi Emilről írt valahol.


Szerintem ez a szöveg azért nehéz volt, remélem hogy a holnapi matek nem lesz ilyen nehéz.

2011. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első értelmezés: nehezen érthető

második értelmezés: egy eszme alapján íródott vers az izmusos vers


a költő érvei az könnyű volt, de már nem emlékszem melyik mi, de kivehető volt, amúgy ha beírod googleba, h 2011 magyar érettségi kiadja a megoldásokat (nem hivatalos)

2011. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt írtam az elsőhöz: szokatlan, különös, érthetetlen.

a másodikhoz: modern, újszerű "izmusos" vers.


Kérdés, ti az utolsó feladatban mit írtatok, melyik verset melyik költő írta? Az első volt az Ábrányi, nem?

2011. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ezt már annyian feltették, ha 10-en, akkor egyen se :D sztem az egyértelmű volt h ő az első
2011. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen az első Ábrányi volt
2011. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyértelmű volt, de akikkel beszéltem, sokan felcserélték.
2011. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!