Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12:00 óra, vége a magyarnak....

12:00 óra, vége a magyarnak. Milyennek erősségűnek érezted? Mit választottál a szövegalkotásnál?

Figyelt kérdés
Én pár évvel ezelőtt novellát elemeztem. :) ...és Te? :)

2012. máj. 7. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is novellát akartam elemezni, ehelyett ballada volt.. :D De végül azt választottam, 4 oldalt írtam, háát, valami csak jó lesz belőle remélem :DD A többi nehezebbnek tűnt (nekem) :)
2012. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én az érvelést választottam, mert szerintem az volt a legkönnyebb. Nagyon sok irodalmi példát is fel tudtam (volna) hozni, de csak hármat kért. Novellaelemzésre hajtottam én is, de idén vers volt, amiben nem vagyok valami jó :( Számomra meglepő volt, hogy összehasonlító elemzésnél viszont két novella volt :O (Karinthy Frigyes: Tanár úr kéremből A jó tanuló felel és a rossz tanuló felel két novellája volt) Van aki azt választotta? Hogy ment?
2012. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Nekem a szövegértés kicsit nehéz volt, szerintem az nem sikerült jól. Nekem személy szerint kevés volt az a 60 perc. A szövegalkotásban összehasonlító műelemzést választottam. 2 és 3/4 oldalt tudtam írni, remélem elég lesz. :-S
2012. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 8 éve verset elemeztem, idén a húgomért izgul az egész család. :) Reggel azt mondta, hogy az érvelést fogja választani, sajnos még nem tudtam vele beszélni, de remélem könnyen vette az akadályt. :)
2012. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én azt választottam, 3oldal nem sikerült belőle(majdnem) de a szöveg nagyon egyszerű volt, mint 2 mese. Érvelést nem vállaltam be mert nem olvasok sok könyvet :D és ahoz nagyon tudnia kell az embernek. Verseket meg utálom, nyelvtani szerkezetekkel együtt.
2012. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az összehasonlítást választottam, három és fél oldalt írtam de szerintem elég szenny lett...:D ez volt az első hogy ilyet írtam, igazából nem tudtam hogy kell csak a másik két cím nagyon nem tetszett...szóval lehet túlságosan elmentem ilyen történetmesélés dologba.
2012. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy Arany ballada, én azt választottam.

(E mellett volt Karinty karcolatok, jó tanuló és rossz tanuló feleletének összehasonlítása, az érvelés nem tudom mi volt)

4,5 oldalt írtam, szerintem egész jól ment :D

A szövegértés is szerintem kicsit nehezebb volt, ahhoz képest amiket eddig csináltam, de egyáltalán nem volt vészes.

2012. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én arra számítottam, hogy a mű elemzésénél egy novella lesz, de sajnos nem az volt így az összehasonlító elemzést válaszottam, majdnem 3 oldalt írtam, közepesnek érzem, a szövegértés meg elég nehéz volt vagyis nehezebb volt amiket edddig írtam, nehezebb volt megértnei. :)
2012. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Utolsó: mintha én lennék... Én is novellát akartam elemezni, erre BALLADA lett, úgyhogy én is összehasonlítót írtam, 3.5 oldal lett, hát nem tom...
2012. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
No, hát mindenki ennyire megijedt a balladától és inkább összehasonlítót írt?:D Kezdek megijedni, hogy mégis rosszul jártam a balladával :D
2012. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!