Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Év végi jegyet, amit már...

Év végi jegyet, amit már beírtak a naplóba meg lehet vhogyan (pl. igazgató segítséggel) változtatni?

Figyelt kérdés
Milyen szervhez, szolgálathoz lehet fordulnia egy diáknak, ha úgy érzi, jogtalan év végi osztályzatot kapott?

2012. máj. 3. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Még csak május eleje van! Első körben az adott tanárhoz fordulnék. Ha vele nem jársz sikerrel, jöhet az osztályfőnök. Igazgató csak a legvégső esetben.
2012. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

gondolom most fogsz érettségizni : D

nálunk is van ilyen tanár, szval nem az átlag alapján osztályoz minket. ilyen 2,3-ra valakinek megadja a hármast, de volt olyan is h 3,7-re is hármast adott.

és valamilyen szinten igaz, mert nem minden embernél tükrözi az átlag a "tudását".

de sztem kérdezd meg az osztályfőnöktől, ő majd talán továbbküld valakihez.

2012. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenhol ma van az osztályozó értekezlet (az érettségiző osztályoknál) szóval már szerintem sehogy.
2012. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, most érettségizem... Papírforma szerint ma volt a szorgtalmi időnk vége... Hnap lesz a ballagás... 2 hete voltam egy matektáborban. Játkos feladatoik helyett kisérettségit írtunk, amit a tanár állaított össze és a része volt. Mind a 6 részre kaptunk 1-1 jegyet. Az éves átlagom 2,6 volt... nagy jóindulattal talán megkaprtam volna a 3-ast, mert semmi baja nme volt velem a tanárnak stb.. Rosszul sikerült nagyon a kisérettségis dolgozat és a 6 jegy a2. félévemet 1,8-as átlagra hozta ki... Így most az utolsó 4 napban derült ki, hogy megbukom. Azóta próbáltam megbeszélnia tanárral.. javítót írni,de nem sikerült semmit elérni. Hnap beszélek az igazgatóval egy felnőtt társaságában, de már tegnap volt az osztályozó értekezlet és megvannak a végleges osztályzatok. Nem tudom , hogy meg lehet ezt a jegyet még változtatni...
2012. máj. 3. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagy mocsokság érettségi előtt buktatni, főleg, hogy kettes és hármas között állsz. Félévkor megvolt a hármas? Mert két jegyet csak nagyon indokolt esetben lehet rontani.
2012. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, félévkor megkaptam a 3-ast, de 2,5-re... Szóval félévkor és tavaly év végén is nagyon nagylelkű volt velem a tanár... Az a baj, hogy 2 héttel érettségi előtt kaptam egyszerre 6 jegyet, ha csak egy picit is jobban sikerült volna, de nagyon rossz lett... Kértem, hogy ne írja be, de beírta, mind a 6 jegyet... Javítani sincs időm... Nem tudom, mi lesz így.
2012. máj. 3. 19:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Na ez abszolút szemétség.
2012. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

most lehet le fogtok hurrogni, de sztem itt a tanárnak van igaza. 6 jegyet kötelessége beírni, főleg 2 héttel érettségi előtt (ilyenkor már majdnem mindent kéne tudnod az érettségihez).

de még megpróbálhatod megbeszélni vele...nincs sok veszíteni valód.

2012. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mehetsz-e panaszra valahová (OH talán?), de nincs gyakorlati jelentősége, mert ha péntek estig nincs beírva az érvényes jegy a bizonyítványodba, akkor nem kezdheted meg az érettségit. De az is lehet, hogy ma estig, mert a szorgalmi időszaknak vége, és a vizsgaidőszak holnap megkezdődik a nemzetiségi vizsgával. Nincs gyakorlati jelentősége, ezért nem nézek utána pontosan, mert úgyis esélytelen egy nap alatt.
2012. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam vele tegnap is meg ma is megbeszélni... nem sok sikerrel. Még, ha holnap hajlandó lesz velem még1x beszélni akkor is mondhatja, hogy rendben, adok esélyt, még egy utolsót, de akkor itt és most írd meg, ami nem igazán biztos, hogy jól sikerülne.. Azt érzem jogtalannak, hogy az utolsó 2 hétben kaptam 6 jegyet egy matektáborban, ahová játékos feladatokra számítottam. mielőtt elkezdtük írni a "kis érettségit", elmondta, hogy 6 része van, 6 jegyet kapunk, tehát felállhattam volna és elmehettem volna, mert még mindig nem volt kötelező, de megírtam és olyan szempotból is igaza vana tanárnak, hogy nem tudtam megírni érettségi előtt 2 héttel, akkor 2 hét múlva sem biztos, hogy sikerül és rá nézve égő, hogy átenged... Csak jogtalannak érzem... Másoknak is rosszul sikerült, de ők javítani mentek, hogy az 1,8-as átlagukon javítsanak. Azt nem tudom, hogy járt-e így mint én még vki, rajtam kívül.. Csak remélem, hogy holnap, amikor beszélek az igazgatóval tud mondani vmit, amivel megváltoztathatnánk az év végi érdemjegyem, egy kettesre... Azt sem tudom, hogy mivel csak kettes és nem hármas, mint amit szerettem volna.. tanulhatok-e majd tovább? Vagy inkább ismételjek évet és, amit el kell majd küldenem 12. év végi bizonyítványomat beszkennelve a tovább tanulásos jelentkezésnél azon sem látszana semmia bukásból... Nem tudom...
2012. máj. 3. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!