Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mai magyar érettségivel...

Mai magyar érettségivel kapcsolatban kérdezném?

Figyelt kérdés

Ha a hősiességre olyan irodalmi példákat írtam, hogy:

Gyűrűk Ura: Frodó, Samu

Harry Potter,

Akhilleusz,

Metro 2033: Artyom

V, mint vérbosszú: V

Ez baj? Mivel azt írták, hogy irodalmi ismereteim alapján, és ezek is az irodalom része, ráadásul mindet olvastam, a V, mint vérbosszút pedig láttam (ezt egyébként kapcsolatba hoztam hogy olyan eszmét közvetít, ami valóban megmozgatja az embereket). Tehát baj? Vagy akkor most buktam a magyar érettségit?

Trollok kíméljenek.

A kötelező irodalomban nem jutott eszembe semmi, ami valóban heroikus életérzés lenne, csak gyengén kidolgozott karaktereket.



2012. máj. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de tudtommal csak olyan karaktert lehet hozni, ami azért a klasszikus műveltség része. a gyűrűk urára meg harry potterre még csak-csak rá lehet fotni, de v, mint vérbosszú? az mi egyátalán?
2012. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát végülis az is irodalom, mert film. És a film is az irodalom része, mert könyvből csinálják a filmeket. (még, ha forgatókönyv is).

Mindegy, kötelező irodalomból semmit nem tudtam volna írni

2012. máj. 7. 13:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig olvastam az összes kötelezőt
2012. máj. 7. 13:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem írták sehol, hogy csak a klasszikus irodalomból lehet példát felhozni
2012. máj. 7. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem igaz, h csak klasszikust lehet beleírni, bármit belevihetsz, ha egfelelően alá tudod támasztani

hacsak nem a feladat úgy szólt, h "...támassza alá klasszikus irodalmi példákkal.."

én már nem tudom hogy szólt, mert összehasonlítást választottam

2012. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz :D

remélem kettes meglesz

2012. máj. 7. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!