Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Válaszolnátok néhány kérdésemr...

Válaszolnátok néhány kérdésemre az IELTS nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ez egy államilag elismert nyelvvizsga, amivel Angliába, vagy Amerikába ki lehet menni egyetemre vagy főiskolára tanulni. Jól tudom?

Már van egy nyevvizsgám(origo) csak úgy tudom, hogy azzal nem lehet kimenni. Ez igaz?

1.Milyenek az IELTS-ben a ponthatárok és a feladatok? Hasonlítanak a magyarra?

2.Ennek a nyevvizsgának tényleg van egy 'lejárati ideje'?

3.Vannak magyarországon is központjai? Ha van csak Budapesten?

4.A honlapját hol találom? És vannak rajta a nyelvvizsgához hasonló minta példányok és gyakorló feladatok?

5.Valamint ez a nyelvvizsga miben más, mint a magyar nyelvvizsgák? Erősebb vagy nehezebb?

6. Hányadik szintjét kéne elvégeznem, hogy felvegyenek egy Angliai főiskolára?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2012. jan. 12. 14:14
 1/4 anonim válasza:
0%
hát én most inkább nem válaszolnék.
2012. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a kérdéseim között nem is volt olyan, hogy ki nem válaszolna.
2012. jan. 18. 15:26
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

-1.államilag nem elismert, honosíttatni kell és utána tudsz vele jelentkezni itthoni intézménybe is, de egyébként világszerte mindenhol elismert

0.Jól tudod, origo semmit sem ér kinn

1.IELTS-ben 1-9-ig kapsz pontokat, ezek lehetnek fél pontok is, ezáltal ez a rendszer nem hasonlít a magyarra. A feladatok pedig iszonyatosan komplex módon tesztelik a valós nyelvtudásodat, nagyon életszerű vizsga.

2.Nincs lejárati ideje, Mo-n örökérvényű(ha honosíttatod), de külföldön sok intézmény kiköti, hogy semmilyen nyelvvizsgát sem fogad el, ha az idősebb mint 2 év.

3.Csak Budapesten, British Council.

4.Google: British Council, vannak

5.Életszerűbb vizsga, ezáltal nehezebb is, mivel ezt nem oktatják a középiskolákban, hanem ott azon van a hangsúly, hogy bemagolt nyelvtani szerkezetekre rá tudsz-e építeni egy mondatot, de ha valaki azt mondja: hogy "how do you do", akkor már azon gondolkodsz, hogy miért érdeklődik egy vadidegen a hogyanlétedről, pedig csak köszönni próbált szerencsétlen.

6. 6, 6.5-öt kéne legalább elérni, bár ez egyetem és szakfüggő. Keress rá az adott egyetemen: language requirement címszóval.

Hogyha érdekelnek további részletek, felkészülési tippek, anyagok, akkor nyugodtan írj privátban.

2012. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. febr. 11. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!