Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi-eltérés a...

Magyar érettségi-eltérés a témától. Mennyi pontot vonnak le?

Figyelt kérdés

Tehát ma érettségiztem magyarból.A szövegértés szerintem jó lett, a szövegalkotásnál viszont nagyot hibáztam. A hősiességet a hazafisággal hoztam kapcsoltba, így az érvelésem 80%-a arról is szólt. Mennyi pontot vonnak le érte? Mert egyébként hoztam a hősiességre irodalmi példákat...csak valahogy átcsaptam a hazafiságra.


Teljesen kétségbeesett vagyok, mert magyar szakra akarok menni, és most jöttem rá, hogy a témától totálisan eltértem...és emiatt a kis figyelmetlenség miatt nincs esélyem, ahhoz, hogy felvegyenek államilagra.



#magyar #érettségi #eltérés a témától
2012. máj. 7. 17:43
 1/8 Sziszi1310 válasza:
milyen irodalmi művet említettél az érvelésedben ? ez is fontos . szerintem a hazafiság jó téma , csak legyen benne szó a bátorságról is, milyen hőstettet vitt véghez az irodalmi alak akit említettél, miért lehet akkor hazafinak s egyben hősnek nevezni . Kiket írtál?
2012. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sziszi1310 válasza:
amúgy én is érvelést választottam .. nem tudom hogy mennyit vonnak le ha egy nevet elcseszek.. mert én Balassit írtam és nme tudom hogy biztosan rosszul írtam e a nevét.. ettől félek nagyon most , mert nekem is a magyar kéne.
2012. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Beszterce ostroma, Arany János-Toldi, meg még mint hős Petőfi Sándor
2012. máj. 7. 17:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vonnak le érte sokat, mármint a te hibádért.
2012. máj. 7. 17:58
 5/8 Sziszi1310 válasza:

Ja hát én is remélem . jó lenne megkapni az ötöst érte :) nagyon örülnék .

Azok a témák jók . Petőfit a mi tanárunk is mondta . Többen írták is . a Beszterce ostrománál gondolom a Pongrácz grófot írtad, Toldi is jó . Persze ezek az alakok már eleve hős alakok. Nem tudom Pongráczról mit írtál, arról én tejese megfeledkeztem . Figyu ha leírtad e.lgalább azt hogy miért is számítanak hősnek és mit tettek akkor már nem kell annyira megijedni.. Egyáltalán nem biztos hogy nem fogadják el :) kitartás ;)

2012. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sziszi1310 válasza:
sőt lehet hogy pont díjazni fogják azt hogy a hősiesség egyik külön ágát vetted elő és taglaltad :)
2012. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a név elrontása -4p, ha jol tudom, szerintem meg a hazafisag is hosiesseg, bar en realos vagyok, szal nekem inkabb a matek megy...
2012. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, de lehet, hogy több oldalról is meg kellett volna vizsgálni. Nem kellett volna ennyire belemerülni a témába. Azt nem tudod, hogy ezért kb hány pontot vonnak le?
2012. máj. 8. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!