Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek, hogy nem tudom megcsiná...

Félek, hogy nem tudom megcsinálni az érettségit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jövőre érettségizek, de rosszul állok matekból és magyarból. Ha át is mennék a pótvizsgán, nem tudom, megtudnám-e írni az érettségit oolyan-3-4-es szintre. :S Szeretnék érettségizni. Nem vagyok buta, csak nem tanulok(sport).


Amúgy azon gondolkodok, hogy átmegyek szakiskolába, és azt kezdem el tanulni, ami szeretnék lenni(pincér). Nem kéne ezzel a sok hülyeséggel foglalkozni, míg a szakiskolában, ami már érdekel, mindenből jó lennék(tudom magamról). Bár nem lenne érettségim, de lenne egy szakmám+ nyelvtudást szereznék közben, és külföldön dolgoznék. (ott nem ilyen papír-orientáltak)


Szerintetek mit tegyek ? :S


18/f



2012. máj. 8. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
semmiképp ne hagyd eluszni az érettségit. meg kellc sinálni, nagyon könnyű, át fognak rugdosni. a kettes érettségi is jobb mint a semmi, sehol nem nézik hogy hanyas, csak ha egyetemre, fősulira akarsz menni. érettségi nélkül ne akarj élni.
2012. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni!! Én is borzasztóan be voltam tojva az érettségitől. Esti gimibe jártam, és gyakorlatilag az első 2 évben alig-alig jártam be, SEMMIT nem tanultam. Csak azért engedtek tovább, hogy meglegyen a létszám XD

Utolsó évben aztán rájöttem, hogy ha már itt a lehetőség, és megadatott, akkor belehúzok. Bejártma órákra, meg elkezdtem kidolgozni az érettségi tételeket, bújtam az előző évi feladatsorokat, azokat megcsináltam, többször is.

Matekból pedig... hát, annak idején szakiskolában még meg is buktam egyszer, pótvizsgán átvergődtem. Aki nem tanul, így jár :) Aztán azt is elkezdtem tanulgatni. Talán az is számít, hogy már idősebb vagyok, és jobban megértettem. (24, ez tavaly volt) Megtanultam használni a négyjegyű függvénytáblázatot is, meg milyen típusu feladathoz milyen egynlet kell stb. Mivel arra is adnak pontot, ha csak felismered a feladatot, kiírod a képletet, megpróbálod megcsinálni. Részpontok járnak, akár abból is össze lehet kaparni.

Aztán így, hogy ilyen agyhalott voltam matekból, összehoztam egy 3-as érettségit.Az állam leesett, hogy lehetett 3-as, de sikerült.

Tényleg ne add fel!! Sokan bevannak tojva miatta. De tényleg nem nehéz, sok része a logikára épül.

2012. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi ! :)


Akkor végigcsinálom ;)

2012. máj. 23. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Na milyen volt az érettségi?
2016. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!